kamera na budzyn

Tematy ogólne

Moderator: Admin

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Wt kwi 26, 2011 8:58 am

Ze względu na zbyt duże uszkodzenie kamera została przekazana do utylizacji. Nowa kamera zostanie zainstalowana w tym tygodniu. O ile nie będę miał problemów z dostaniem się do kościoła.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: kamera na budzyn

Postprzez soll » Pn maja 02, 2011 5:31 pm

Jak narazie Admin,to umnie jej niema a szkoda. :(

soll
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:42 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez carbonado » Wt maja 03, 2011 4:00 am

Chyba pleban nie wpuścił :lol:

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Śr maja 04, 2011 9:23 am

Kamera działa tylko niestety posiada pewne ograniczenia:
1. Na chwilę obecną działa tylko na przeglądarce Internet Explorer
2. Musi być zainstalowany dodatek XDview dostępny tutajhttp://www.budzyn.org/nowastrona/documents/2011/2011_04_26/xdview.exe
3. W przeglądarce po wejściu na stronę kamery należy zezwolić na uruchomienie skryptu activeX.

Na chwilę obecną oczekuję od producenta informacji o możliwości uruchomienia widoku z kamery na innych przeglądarkach. Niestety przy zakupie dystrybutorzy nie zawsze są w stanie powiedzieć (lub nie chcą) czy dana kamera będzie działała na innych przeglądarkach.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: kamera na budzyn

Postprzez soll » N maja 08, 2011 7:58 pm

Admin,co to za program ze nie mozna go sciagnac na kompa.Probowalem juz na dwóch komputerach i nic. :oops:

soll
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:42 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Pn maja 09, 2011 7:57 am

Sprawdzałem na 5 różnych komputerach i na wszystkich udało się pobrać. Możliwe, że niektóre programy antywirusowe blokują pobranie tego pliku. Jakiś czas temu spotkałem się ze spyware'em o takiej nazwie, więc możliwe, że to ma przyczynę. Sprawdziłem program programami nod32 i comodo Internet security i żaden nie wykrył żadnych niebezpieczeństw. W związku z czym proponuję mało popularną czynność: wyłączyć program antywirusowy, pobrać i zainstalować dodatek, spróbować uruchomić stronę z kamerą i wtedy dopiero włączyć ponownie program antywirusowy.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: kamera na budzyn

Postprzez soll » Pn maja 09, 2011 10:32 am

Dzięki Admin za odpowiedź i doradę. Pozdrowienia

soll
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:42 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez soll » Cz maja 12, 2011 8:28 am

Admin,uruchomilem ta kamere, ale jest ona troche za ostro ustawiona. :roll:

soll
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:42 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Cz maja 12, 2011 1:35 pm

Ta ostrość wynika ze skalowania. Oryginalnie obraz z kamery jest nagrywany w wyższej rozdzielczości niż obraz zamieszczany na stronie. Niestety ze względu na rozłożenie elementów strony nie bardzo mogę zmienić wymiary obrazu, żeby obraz na stronie był identyczny z rozdzielczością obrazu rejestrowanego przez kamerę.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: kamera na budzyn

Postprzez peerzemo » Cz maja 12, 2011 8:48 pm

Ja bym sie ostrosci juz nie czepial. I tak jest o niebo lepsza niz poprzednia, tylko zeby mozna ja bylo uruchamiac pod innymi przegladarkami, bo jakos ciezko trawie IE :roll: W kazdym razie, jak do tej pory Admin dziala nad wyraz sprawnie, wiec mam nadzieje, ze juz niedlugo, a probem bedzie rozwiazany :)

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość