kamera na budzyn

Tematy ogólne

Moderator: Admin

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Pt maja 13, 2011 6:22 am

To czy i kiedy będzie kamera działała pod inną przeglądarką to wszystko zależy od producenta sprzętu, czy udostępni odpowiednie oprogramowanie. Jeśli jednak nie udostępni będę musiał wziąć pod uwagę czy nie ustawić w kamerze wysyłania na serwer obrazu w postaci zdjęć. Efektem tego będzie obraz wyświetlany z prędkością 1 klatki na sekundę. Innej możliwości na chwilę obecną nie widzę.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: kamera na Budzyń

Postprzez soll » N maja 15, 2011 1:47 pm

Admin,zostaw morze tak jak jest.Ja sciaglem nawy INTERNET EXPLORER 9.0 i kamera zaczela bez zadynch problemow funkcionowac. :D

soll
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:42 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez carbonado » Pn maja 16, 2011 9:44 am

Adminie - zrób może jednak te wrzuty pokladkowe, bo to trochę dziwne, jak ktoś próbuje z innej przeglądarki a tu ani huhu. Nie wszyscy korzystają z IE.

Ile kamer jest obecnie podłączonych pod monitoring? Czy te na budynku wodociągów to atrapy czy faktycznie są podłączone?

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Pn maja 16, 2011 10:12 am

Kamery na budynku OSP nie są podłączone, na chwilę obecną. Co do opcji zdjęć zamiast filmu jeszcze się nad tym zastanowię.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: kamera na budzyn

Postprzez carbonado » Pn maja 16, 2011 11:34 am

Hehe zapomniałem, że w budzynku OSP jest biuro wodociągów. Chodziło mi o budynek, gdzie znajduje się stacja uzdatniania wody przy ujęciu. Od dużego kościoła w kierunku Podstolic :roll:

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez peerzemo » Pn maja 16, 2011 11:42 am

Prawde mowiac, nie jest wielkim problemem otwarcie strony w IE. Kwestia jest tylko taka, ze ja najzwyczajniej nie trawie go. Wiec jesliby moja skromna opinia miala byc wzieta pod uwage, to ja osobiscie wolalbym 1 klatke na sekunde, ale z mozliwoscia otwierania w dowolnej przegladarce. Co wiecej, nie kazda osoba, ktora odwiedza strone i zerka na kamere czyta tez forum. Co za tym idzie, jesli otworzy kamere pod inna przgladarka i nic sie nie pojawi, moze sie nie wtajemniczac w to, dlaczego widzi nieaktywne okno i najzwyczajniej w swiecie potraktuje kamere jak niedzialajaca.

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez carbonado » Pn maja 16, 2011 2:34 pm

peerzemo - jak można potraktować kamerę jako niedziałającą skoro pod spodem pisze, że "Żeby uzyskać widok z kamery należy się posługiwać przeglądarką Internet Explorer 6.0 lub nowszą... ". Kwestia wybrania przeglądarki ...
Tu chodzi o to, aby kamera działała pod różnymi przeglądarkami bez względu na pogodę, ruch uliczny, czy nawet zapylenie powietrza. Nie żyjemy w pierwszych latach istnienia internetu aby obraz z kamery był tylko dla wybranych.

A gdyby dodać info na stronie głównej na temat nowej kamery ...

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez soll » Pn maja 16, 2011 7:51 pm

Czy ta kamera wysyla obraz z godzinnym opuznieniem,a dlatego pytam bo widze zawsze na filmie inna godzine.

soll
 
Posty: 29
Dołączył(a): Pt sty 29, 2010 8:42 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez peerzemo » Wt maja 17, 2011 11:45 am

carbonado napisał(a):peerzemo - jak można potraktować kamerę jako niedziałającą skoro pod spodem pisze, że "Żeby uzyskać widok z kamery należy się posługiwać przeglądarką Internet Explorer 6.0 lub nowszą... ". Kwestia wybrania przeglądarki ...

Drogi carbonado, nie kazdy, a przynajmnoiej moja mama, jest tak wnikliwy i dociekliwy jak Ty. Gdyby nawet byla, to i tak nie potrafilaby uruchomic innej przegladarki i szczerze mowiac, nie sadze, zeby to byla wylacznie jej osobliwosc taka. Jesli chcesz dostarczyc produkt/usluge jak najwiekszej ilosci odbiorcow, to zrob to w prosty i latwodostepowy sposob. Nawet soll do niedawna mial problem z uruchominiem kamery i o takich wlasnie sytuacjach mowie. Stad tez moj ostatni argument i komentarz.
Z drugiej strony, badzmy obiektywni i nie popadajmy w skrajnosc. Nie oczekujmy od Admina, zeby nam zrobil system monitoringu na cala wies, ktory bylby dostepny z poziomu strony Budzynia, bo poki co wyglada na to, ze tylko trzy osoby sa naprawde zainteresowane tematem. Ja bynajmniej bede zadowolony jesli bede mogl sobie 'rzucic okiem' na Rynek z kazdego komputera i kazdej przegladarki i wcale nie oczekuje ze bedzie to 25 klatek na sekunde w jakosci HD.
Pozdrawiam

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Re: kamera na budzyn

Postprzez Admin » Cz maja 19, 2011 6:51 am

Trochę się obawiam wrzucenia obrazu z prędkością 1 kl/sek, ponieważ może to w znaczny sposób obciążyć serwer www. Testowałem ten temat z poprzednią kamerą i obciążenie wzrastało o jakieś 150%. Także ogólnie obawiam się o dostępność strony, nie tylko o możliwość odbioru obrazu. W chwili obecnej obraz jest wysyłany bezpośrednio z kamery, bez pośrednictwa serwera i wolałbym zachować ten rodzaj przekazywania obrazu.

Jeśli chodzi o godzinę wyświetlaną na obrazie z kamery to już poprawiałem to wielokrotnie. Winę ponosi serwer synchronizacji czasu, co chwilę przestawia mi godzinę i widzę, że rozwiązaniem będzie wyłączenie synchronizacji czasu.

Edit: Udało mi się uruchomić kamerę na przeglądarce firefox. Procedura jest następująca:
1. należy zainstalować darmowy program VLC dostępny na stronie http://www.videolan.org przy instalacji zaznaczyć opcję plugin mozilla (firefox musi być wyłączony
2. wejść na stronę (narazie testowo - dopóki nie uda mi się zrobić tego łatwiej dostępnego) http://www.budzyn.pl/html/index.php?option=com_content&view=article&id=841&Itemid=1

Obrazek

Możliwe jest także użycie programu VLC do bezpośredniego uruchomienia obrazu z kamery wtedy wystarczy w programie wpisać adres rtsp://webcam.budzyn.com.pl wtedy obraz będzie widoczny w większym rozmiarze (rozdzielczości).

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości