Gminny miesięcznik

Tematy ogólne

Moderator: Admin

Gminny miesięcznik

Postprzez carbonado » Pt maja 27, 2011 9:34 am

Czy prócz wersji papierowej jest możliwość zamieszczania gminnego miesięcznika w formie elektronicznej do pobrania? Byłoby to duże ułatwienie dla osób nie mogących zdobyć gazety. Skoro i tak pozycja jest bezpłatna to wrzucenie jej np. jako pdf-a nie stanowiłoby problemu.

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez peerzemo » Wt maja 31, 2011 10:02 am

kolejny swietny pomysl ;)

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez Admin » Śr cze 01, 2011 8:24 am

Od najbliższego numeru Gminny miesięcznik będzie publikowany również w formie elektronicznej.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez carbonado » Śr cze 01, 2011 12:41 pm

A czy jest możliwość wrzucenia (nie mówię, że od razu) archiwalnych numerów? Chodzi mi również o "Głos Budzynia" oraz inne pokrewne tytuły jeżeli takie istniały. Egzemplarze w formie papierowej czasami się gubią, drą się, pies je zjada - a takie w formie cyfrowej są jednak bardziej "przetrwalnikowe". Pozostaje mieć nadzieję, że zachowały się wszystkie egzemplarze.

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez Admin » Śr cze 01, 2011 12:57 pm

Jeśli chodzi o archiwalne numery to może być problem. Nie jestem pewien czy ktokolwiek posiada wersje elektroniczne, a to oznacza dosyć długi i pracochłonny proces digitalizacji. W związku z czym na chwilę obecną nie przewiduje się zamieszczenie numerów archiwalnych.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez carbonado » Śr cze 01, 2011 5:13 pm

Nie chce mi się wierzyć, że po druku wersje elektroniczne były kasowane. Kto wydawał te wszystkie gazety? Dyrektor GOK-u? Ktoś powinien mieć całe archiwum. W ostateczności Biblioteka i skanowanie ;)
Coś mi się kojarzy, że wcześniej było jeszcze "Spotkanie".

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez carbonado » Śr lip 13, 2011 10:07 pm

Kiedy możemy spodziewać się jakiegoś numeru ?

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez Admin » Pt lip 15, 2011 6:12 am

Ustaliłem z redaktorem, który tworzy Gminny miesięcznik, że sukcesywnie będzie mi kolejne numery wysyłał w postaci elektronicznej plus dodatkowo jeden numer archiwalny. Jednakże z tego co się dowiedziałem to napewno nie otrzymamy wszystkich numerów archiwalnych, gdyż wcześniej były tworzone w jakimś egzotycznym programie, z którego nie możliwy był eksport do innych formatów plików. Na chwilę obecną oczekuję numeru czerwcowego i kwietniowego. Numer majowy jest już zamieszczony na stronie.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez peerzemo » Śr lip 27, 2011 11:52 pm

A jaki to format maja numery archiwalne? Wszystko jest do zrobienia, to tylko kwestia checi i czasu. Mi tych pierwszych nie brakuje, a czas moge znalezc. Fajnie byloby miec archiwum na pamietke tego co zrobilismy, skad zaczynalismy i skonfrontowac to z tym gdzie obecnie jestesmy. Pasjonatow nie brakuje, trzeba tylko zachecic odpowiednie osoby. A wszystkich niedowiarkow juz dzis na ochotnika jestem w stanie przekonac, ze poczuciem obowiazku do 'Naszej Malej Ojczyzny' zarazic nie jest trudno.

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Re: Gminny miesięcznik

Postprzez Admin » Cz lip 28, 2011 7:09 am

Chęć zrobienia skanów numerów archiwalnych to mam tylko kiepsko u mnie z czasem. Także jakby ktoś dysponował wersjami cyfrowymi numerów archiwalnych to zamieszczenie ich na stronie nie stanowi najmniejszego problemu.

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Następna strona

Powrót do Ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość