Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Dyskusja dotycząca bieżących wydarzeń w naszej Gminie

Moderator: Admin

Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez carbonado » Wt lut 28, 2012 8:40 pm

Witam.

Na stronie głównej ukazał się artykuł dotyczący 10 letniej posługi kapłańskiej proboszcza budyńskiego. Poproszę Admina o link, ponieważ nie mogę go poszukać.

carbonado

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez Admin » Śr lut 29, 2012 2:56 pm

Ze względu na dużą ilość prześmiewczych komentarzy dotyczących zarówno artykułu jak i samej uroczystości, artykuł został usunięty. Krótka informacja ukazała się z lutowym numerze "budzyniaka".

Avatar użytkownika
Admin
Administrator
 
Posty: 66
Dołączył(a): Wt paź 27, 2009 9:29 am
Lokalizacja: Budzyń

Re: Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez carbonado » Śr lut 29, 2012 5:30 pm

Kto postanowił o usunięciu tego artykułu?

10-lecie posługi ks. Przemysława Prętkiego jako proboszcza parafii w Budzyniu
W czwartek 16 lutego 2012 roku o godzinie 18.00 w kościele p.w. św. Barbary w Budzyniu została odprawiona Msza święta w dziesiątą rocznicę objęcia urzędu proboszcza parafii p.w. św. Barbary w Budzyniu przez ks. Przemysława Prętkiego
O godzinie 18.00 rozpoczęła się msza św., na wejście budzyński chór emerytek „Złoty Liść” zaśpiewał maryjną pieśń pt. „Jak trudno dobrać słowa”, chór zajął pierwsze dwie ławki z lewej strony patrząc na ołtarz. Proboszcz na początku odczytał intencje i powiedział że rozszerzy je o modlitwę za swoją matkę, która zawsze w tym dniu obchodziła imieniny. Proboszczowi asystowali dwaj szafarze nadzwyczajni Janusz Szozda i Franciszek Górzny, oraz trzej ministranci Mikołaj Hereć jego brat Mateusz Hereć i Mateusz Ławniczak, obowiązki kościelnego pełnił szafarz Włodzimierz Binert. Podczas homilii proboszcz powiedział kilka słów na temat ewangelii. Po prośbach zaczęła się konsekracja i wtedy wszyscy usiedli a chór Złoty Liść na stojąco w dwóch pierwszych ławkach zaczął przepięknie śpiewać „Ave Maria” Schuberta. W czasie komunii zagrał Dariusz Adamczak na keybordzie „Barkę”, w rytmach disco, któremu przygrywała jego kapela budzyńska „Kombinatorzy” w składzie Jan Sawiński, Sylwester Kośmicki i Marcin Wojtkowiak.
Po komunii proboszcz podziękował wszystkim za przybycie i w ogóle się nie spodziewał takiego pięknego jubileuszu, powiedział że jak wrócił ze szpitala i otworzył kalendarz z intencjami i zobaczył że jest zamówiona msza w jego intencji przez parafian to aż mu się łezka w oku zakręciła. Podziękował Antoniemu Nowakowi, który stał ze sztandarem, a potem mówił że pamięta jak dziesięć lat temu, kiedy wprowadzał go biskup Marek Jędraszewski z Poznania to Piwowarzy też z tym sztandarem go witali, a Antoni Nowak odpowiedział ,że to nie jest ten sztandar, bo to jest sztandar Matek Różańcowych, które nie mogły stać dzisiaj z nim stać, bo śpiewają w chórze. Proboszcz udzielił błogosławieństwa, a po min zrobił się szum w kościele bo wierni zaczęli się szykować z kwiatami do proboszcza, ustawili się kolejno przed ołtarzem w delegacji. Pierwsza życzenia składała delegacja pań z „Caritasu i Kręgu Biblijnego”, następnie Matki Różańcowe z Małgorzatą Pytel na czele, później ministranci z Mateuszem Hereciem, kolejni to Rada Parafialna z Danutą Pytel na czele, Bractwo Piwowarów z Antonim Nowakiem na końcu kapela „Kombinatorzy” z menadżerką Krystyną Świniarską. Proboszcz przyjął od wszystkich życzenia i kwiaty, przy tym asystował Mikołaj Hereć. Na koniec organista w rytmie disco zagrał pieśń pt. „Czarna Madonna” , którą wszyscy wspaniale zaśpiewali..


Może chociaż tu cenzury nie będzie 8-)

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez peerzemo » Cz kwi 05, 2012 10:29 am

Admin napisał(a):Ze względu na dużą ilość prześmiewczych komentarzy dotyczących zarówno artykułu jak i samej uroczystości, artykuł został usunięty. Krótka informacja ukazała się z lutowym numerze "budzyniaka".


Pamietam tamten artykul i cos mi sie wydaje, ze Admin mija sie z prawda. Byl to artukul, ktory jak zaden inny wzbudzil ogromne zainteresowanie i by byc pednatycznym, to tylko jeden z komentarzy mogl na sile zostac potraktowany jako przesmiewczy wzgledem uroczystosci. Kazdy inny komentarz dotyczyl merytorycznej tresci tego artukulu, ktora byla absolutnie karygodna i nie przystajaca nie tylko stronie Budzynia, ale nawet samej uroczystosci.

Od samego poczatku sprawe probowano zamiesc pod dywan. Najpierw przeniesiono artykul kilka pozycji nizej, a gdy ludzie zaczeli sie burzyc i wytykac ten fakt, artykul najzwyczajniej usunieto. Wybacz Admin, ale w tym wszystkim to Ty dales ciala (zeby nie mowic d..y). Wsrod wielu uzytkownikow ktorzy na biezaco sledza wydarzenia na stronie straciles szacunek. Zamiast zachowac twarz, przeprosic i wyjasnic, zaczales zgrywac obronce poprawnosci politycznej i religijnej, usunales artukul kwitujac to tym, ze ludzie sie nasmiewali z uroczystosci, co jest absolutna nieprawda!

carbonado napisał(a):Witam.

Na stronie głównej ukazał się artykuł dotyczący 10 letniej posługi kapłańskiej proboszcza budyńskiego. Poproszę Admina o link, ponieważ nie mogę go poszukać.

carbonado


Troche cfaniacko podeszles do tego tematu. Najpierw prosiles o artykul, a pozniej sam wkleiles jego tresc... Mimo wszystko wybaczam, bo zrobiles to w dobrej wierze. Sadze, ze powinnismy obydwoje zachowac kopie tego postu, bo wnioskujac ze wczesniejszych poczynan Admina, zostanie on wkrotce usuniety i nie bedzie dostepny on-line.

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Re: Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez carbonado » Wt kwi 10, 2012 6:28 pm

Troche cfaniacko podeszles do tego tematu. Najpierw prosiles o artykul, a pozniej sam wkleiles jego tresc...


No poprosiłem o artykuł, otrzymałem go i wkleiłem - co w tym cfanego?

Poniżej dokładam także komentarze, które były pod tym artykułem (nie wiem czy to wszystkie które były w momencie usunięcia artykułu). Niech każdy sam wyrobi sobie własne zdanie na całą tą sytuację.

PS. Zdjęcia też są ;)

• Pitu
Wysłano 2012-02-27 17:58:47
Widzę, że w Budzyniu zamiata się śmieci pod dywan.
Artykuł, który został niezbyt pochlebnie przyjęty, zamiast poprawić, przesuwa się w dół strony (data publikacji pierwotnej 24/02, a 27/02 data publikacji 17/02) Pięknie. Ciekawe czy poznamy autora tej "twórczości"? Czyżby brak odwagi?
Odpowiedz na komentarz
o Przemek
Wysłano 2012-02-27 18:26:48
Widzę, że w Budzyniu zamiata się śmieci pod dywan.
Artykuł, który został niezbyt pochlebnie przyjęty, zamiast poprawić, przesuwa się w dół strony (data publikacji pierwotnej 24/02, a 27/02 data publikacji 17/02) Pięknie. Ciekawe czy poznamy autora tej "twórczości"? Czyżby brak odwagi?

Zgodnie ze starym powiedzeniem – i wilk syty, i owca cala. Dziecku, ktore pisalo ten artykul nie bedzie przykro, ze go usunieto, a z racji tego, ze jest teraz na dole to nie bedzie wzbudzal juz takiego szumu (440 odwiedzin, idziemy na rekord) i sprawa jakos ucichnie.

Jest tez inne powiedzenie, ktore bardziej mi przypadlo do gustu – albo rybki, albo pip.i. Albo sie Admin przyzna, ze dal ciala, osmieszyl siebie, a przede wszystkim osmieszyl Budzyn, albo puszczamy to w eter i robimy wiecej szumu. Poza tym, komu do glowy przyszlo, zeby publikowac artykuly bez podania autora? Przeciez to strona Gminy, a nie forum kolka rozancowego, na ktorym mogliby pisac co im sie tylko podoba bez podpisywania sie!
Odpowiedz na komentarz
• Rafał
Wysłano 2012-02-27 09:10:10
Można się naśmiewać, ale trzeba brać pod uwagę, że zdecydowana większość naszego społeczeństwa to katolicy i radziłbym ważyć słowa, żeby nie urazić czyichś uczuć religijnych. Tego typu wydarzenia są i zawsze będą elementami historii naszej gminy czy tego chcemy czy nie.
Odpowiedz na komentarz
o Piotr
Wysłano 2012-02-27 12:22:10
Można się naśmiewać, ale trzeba brać pod uwagę, że zdecydowana większość naszego społeczeństwa to katolicy i radziłbym ważyć słowa, żeby nie urazić czyichś uczuć religijnych. Tego typu wydarzenia są i zawsze będą elementami historii naszej gminy czy tego chcemy czy nie.
W istocie, nabijanie sie z religii jest karygodne. Ja jednak odnosze wraznenie, ze ludzie nabijaja sie bardziej z samego artykulu niz z opisanego wydarzenia. Jednoczesnie obawiam sie, ze ktos spoza naszej gminy moze to przeczytac i na tej podstawie zbudowac sobie opinie nt. Budzynia, jako wiochy w ktorej istotne jest to, w jakim rytmie piesni byly grane podczas mszy sw.
Odpowiedz na komentarz
 Ha
Wysłano 2012-02-27 12:45:51
Fakt poziom artykuły też mnie przeraził. I mam te same obawy.
Odpowiedz na komentarz
• Marta
Wysłano 2012-02-25 10:21:22
Na koniec organista w rytmie disco zagrał pieśń pt. „Czarna Madonna”, a ksionc proboszcz porwal panie do tanca... i wtedy to sie dopiero zaczelo!
Odpowiedz na komentarz
o Ha
Wysłano 2012-02-27 11:59:23
Na koniec organista w rytmie disco zagrał pieśń pt. „Czarna Madonna”, a ksionc proboszcz porwal panie do tanca... i wtedy to sie dopiero zaczelo! ksionc .... Jezu miej litość nad ignorantami wobec języka polskiego.
Odpowiedz na komentarz
 Piotr
Wysłano 2012-02-27 12:10:12
Na koniec organista w rytmie disco zagrał pieśń pt. „Czarna Madonna”, a ksionc proboszcz porwal panie do tanca... i wtedy to sie dopiero zaczelo! ksionc .... Jezu miej litość nad ignorantami wobec języka polskiego. Nie bronie autora tekstu o ksiencu, ale wydaje mi sie, ze ten blad mogl byc zamierzony. Zamiast powolywac sie na Jezusa i prosic go o to, by trzymal piecze nad poprawnoscia jezyka polskiego, zastanow sie moze nad tym kto i z kogo zaczal sobie robic zarty jako pierwszy. Jak dla mnie to sam artykul jest robieniem szopki z pogrzebu.
Odpowiedz na komentarz
 Ha
Wysłano 2012-02-27 12:44:20
Na koniec organista w rytmie disco zagrał pieśń pt. „Czarna Madonna”, a ksionc proboszcz porwal panie do tanca... i wtedy to sie dopiero zaczelo! ksionc .... Jezu miej litość nad ignorantami wobec języka polskiego. Nie bronie autora tekstu o ksiencu, ale wydaje mi sie, ze ten blad mogl byc zamierzony. Zamiast powolywac sie na Jezusa i prosic go o to, by trzymal piecze nad poprawnoscia jezyka polskiego, zastanow sie moze nad tym kto i z kogo zaczal sobie robic zarty jako pierwszy. Jak dla mnie to sam artykul jest robieniem szopki z pogrzebu. Ja się nie odnoszę do tekstu i merytorycznej strony, a błąd zamierzony to nadal błąd ...Pozostanę przy tym.
• Moher Squad
Wysłano 2012-02-25 07:14:51
Na ostatnim zdjęciu loża moherowa? haha
Odpowiedz na komentarz
• Piotr
Wysłano 2012-02-24 23:24:03
Bog zaplac za tak swietobliwa impreze w rytmach disco. Jesli tylko mozna, to czy Zloty Lisc stal po lewej stronie od prawej patrzec od krzyza, czy po prawej od lewej patrzac od konfesjonalu?

Z calym szacunkiem Admin, ale zanim wrzucisz cos na strone, to sugerowalbym przeczytac to wczesniej. Z drugiej strony, jesli ten aspekt komiczny byl zamierzony, to udalo sie swietnie.
Odpowiedz na komentarz
• BARTEK
Wysłano 2012-02-24 23:17:30
Pozdrawienia dla choru Zloty Liść, a poza tym czy byla by mozliwosc odsluchania Dariusza Adamczyka na keybordzie „Barkę”, w rytmach disco, któremu przygrywała jego kapela budzyńska „Kombinatorzy” w składzie Jan Sawiński, Sylwester Kośmicki i Marcin Wojtkowiak.
Pozdrowienia z Edinburgha
Odpowiedz na komentarz
• Bufon
Wysłano 2012-02-24 20:41:12
Kto pisał ten artykuł? Pełno błędów... Poziom - wypracowanie z II klasy.
"po min zrobił się szum w kościele bo wierni zaczęli się szykować z kwiatami do proboszcza" :-)
Odpowiedz na komentarz

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm

Re: Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez peerzemo » Cz kwi 12, 2012 12:00 pm

No poprosiłem o artykuł, otrzymałem go i wkleiłem - co w tym cfanego?


OK, przepraszam. Myslalem, ze zaczales ten temat tylko po to, by pozniej wkleic artykul, ktory i tak wczesniej miales. No ale ja i tak jestem po Twojej stronie ;)

peerzemo
 
Posty: 18
Dołączył(a): N sty 24, 2010 1:23 pm

Re: Jubileusz budzyńskiego proboszcza

Postprzez carbonado » Cz kwi 12, 2012 4:53 pm

Spoko, spoko peerzemo.

przez Admin » 11 kwi 2012, 10:36
Od kilku tygodni jestem na urlopie, ...


Mam nadzieję, że to nie przymusowy urlop po tej całej akcji z tym artykułem :)

To jest blok tekstu, który może być dodany do Twoich postów. Limit wynosi 255 znaków
Avatar użytkownika
carbonado
 
Posty: 88
Dołączył(a): N sty 31, 2010 9:18 pm


Powrót do Wydarzenia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość