Dnia 19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych, na której najlepszym absolwentom wręczono wiele dyplomów i nagród książkowych.

Na szczególne wyróżnienie zasłużył Karol Nowacki – absolwent klasy gimnazjalnej, który otrzymał tytuł PRYMUSA SZKOŁY. Zasłużył na niego jak nikt inny, jest pięciokrotnym laureatem i dwukrotnym finalistą kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, finalistą i laureatem innych konkursów wiedzy o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, odnosił również sukcesy w zawodach sportowych i konkursach religijnych. Na świadectwie ukończenia gimnazjum otrzymał średnią ocen 5,72 i zachowanie wzorowe. Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego uzyskał aż trzykrotnie, raz tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i raz Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Uczeń jest również tegorocznym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Karol zdobył także pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Programowaniu PixEdu oraz trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko 2019 i uzyskał zaszczytny tytuł „taon”. Ponadto zajął aż dwukrotnie pierwsze miejsce indywidualnie i drużynowo w Powiatowym Konkursie Fizycznym o charakterze drużynowym, a raz drugie miejsce indywidualnie i drużynowo w tymże konkursie. Zdobył również pierwsze miejsce indywidualnie w Powiatowym Konkursie Chemicznym o charakterze drużynowym. Prymus szkoły zajął w XI i XII Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym odpowiednio trzecie i drugie miejsce w finale oraz pierwsze miejsce w dekanalnym konkursie wiedzy o św. bracie Albercie. Zajął także drugie miejsce w Gimnazjalnej Olimpiadzie Matematyczno – Informatycznej. Będąc uczniem drugiej klasy gimnazjum, reprezentował naszą szkołę w Turnieju Wiedzy Prewencyjnej, na którym uczniowie drużynowo wywalczyli drugą lokatę. Karol uzyskał także tytuł Mistrza Ortografii i dwukrotnie tytuł Mistrza Historii. Zdobył piąte miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie Polskie okręty w czasie II wojny światowej. Zajmował również wysokie lokaty w zawodach sportowych. W Szkolnych Mistrzostwach w Piłce Ręcznej wraz z drużyną zajął II miejsce w rejonie i pierwsze miejsce w powiecie, drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym w powiecie, trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, trzecie miejsce w biegu na 1000 m w Mistrzostwach Lekkoatletycznych na etapie powiatowym. Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu o Puchar M. Bajora w Piłce Halowej.

Osiągnięcia Karola Nowackiego w jego trzyletniej karierze ucznia gimnazjum są tak znaczące, że Rada Pedagogiczna uhonorowała absolwenta zaszczytnym tytułem PRYMUSA SZKOŁY. Karol otrzymał także specjalne stypendium dla ucznia wybitnie zdolnego i utalentowanego oraz stypendium sportowe i liczne nagrody książkowe. Szczególnie cenna była Nagroda Specjalna, ufundowana przez Wójta Gminy Budzyń, Pana Marcina Sokołowskiego, którą wręczył na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019 wicewójt - Pan Piotr Jankowski. Laptop służyć będzie dalszemu rozwojowi prymusa, a także chwilom relaksu i wypoczynku. Podsumowując liczne sukcesy i osiągnięcia ucznia, należy zauważyć jego wzorowe zachowanie, wzorową postawę, skromność, koleżeńskość, uprzejmość i chęć niesienia pomocy innym. Karol był również wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i brał udział w wielu różnych akcjach charytatywnych.

Szanowny PRYMUSIE - serdecznie dziękujemy i gratulujemy. GENIUSZU, jak określił ucznia Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu, Pan Dariusz Dudziak, życzymy dalszych sukcesów i wybitnych osiągnięć. Drogi absolwencie, Karolu, współpraca z Tobą i Twoimi Rodzicami była dla mnie zaszczytem.