20 września w całej Polsce w dużych miastach odbył się Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W naszej szkole klasy 1-3 zorganizowały DZIECIĘCY PROTEST KLIMATYCZNY. Uczniowie rozmawiali na tematy związane z zagrożeniami związanymi z ociepleniem klimatu i wpływem gazów cieplarnianych na życie na Ziemi. Wyrazem protestu był wielki napis SOS na boisku szkolnym – ułożony z ustawionych dzieci. Odbył się także marsz z hasłami nawołującymi do ochrony powietrza. Z wielkim entuzjazmem, aż do zdarcia gardła, uczestnicy skandowali hasła "czyste powietrze", "nie pal śmieci", "szanuj Ziemię". Kolejnym wydarzeniem tego dnia była wizyta trzecioklasistów z kółka przyrodniczego, z opiekunem Joanną Wróblewską, w Urzędzie Gminy i wręczenie panu wójtowi Sokołowskiemu APELU DZIECI DO DOROSŁYCH. Członkowie koła przyrodniczego liczą, że ich głos zostanie wysłuchany, a podejmujący decyzje na terenie naszej gminy będą kierować się zasadami mającymi na celu ochronę środowiska naturalnego. Oprócz protestu i wyrażenia swojego zaniepokojenia sytuacją ekologiczną na świecie wielu uczniów z rodzicami, podczas słonecznego weekendu, wzięło udział w SPRZĄTANIU ŚWIATA. To dowód, że za słowami idą czyny i to największa wartość. Jest nadzieja, że w przyszłości, dzięki zdobytej wiedzy i utrwalonym nawykom te dzieci – jako dorośli - w życiu codziennym będą mieli na uwadze dobro planety.

List do Wójta.- pdf.

Zdjęcia.

DSC 6446 Kopiowanie

DSC 6517 Kopiowanie

DSC 6522 Kopiowanie