Zajęcia świetlicowe w naszej szkole rozpoczęły się z dniem inauguracji roku szkolnego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno w I, II, jak i III klasach. Aktywny udział uczniów w świetlicy deklaruje około 40 dzieci każdego dnia. W trakcie pierwszego półrocza roku szkolnego 2021/2022 mieliśmy okazję obchodzić wiele nietypowych świąt, ale przede wszystkim aktywnie uczestniczyć w najważniejszych uroczystościach szkolnych.

Czas oczekiwania na powrót do domu umilany jest w szkolnej świetlicy na różne sposoby. Oprócz pomocy w pracach domowych, w ciągu tygodnia pojawiają się takie aktywności jak: zajęcia muzyczne, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe. Wprowadziliśmy również „15 minut dla poezji”, czyli czytanie wybranych wierszy i bajek różnych autorów. Pojawiła się ponadto mini strefa relaksu - dzieci mogą korzystać z maty piankowej i ze swobodą bawić się na podłodze. Uczniowie mają również okazję poznać Teatr Kamishibai i w magiczny sposób przenieść się do bajkowego świata. Papierowy teatr cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przenosi dzieci do zupełnie innej, magicznej rzeczywistości.

Wrzesień był miesiącem adaptacji oraz poznawania nowych kolegów i koleżanek, w szczególności był to wyjątkowy czas dla dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły mury naszej szkoły. Zabawy integracyjne okazały się dla wszystkich wielką atrakcją i przede wszystkim świetną zabawą zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Starsi uczniowie w rewelacyjny sposób zintegrowali się z młodszymi kolegami i nawiązali nowe znajomości.

Październik upłynął nam na zabawach w kalambury, rozwiązywaniu rebusów oraz zajęciach manualnych, podczas których stworzyliśmy m.in. korale z makaronu. Świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci stworzyły laurki dla swoich wychowawców, które znalazły się na ogólnej tablicy w holu szkoły. Najważniejszym dniem dla świetlicy był dzień pasowania na Świetliczaka. Wówczas uczniowie z klas I uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach, podczas których mieliśmy przyjemność gościć dyrektora naszej szkoły - pana Dariusza Dudziaka oraz wicedyrektora - panią  Małgorzatę Słowińską. Na koniec uroczystości dzieci ślubowały być wzorowym Świetliczakiem, a my z radością przyjęliśmy ich do swojego grona.

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w akcji BohaterOn, mającej na celu przybliżenie uczniom historii powstania warszawskiego oraz przypomnienie, czym jest patriotyzm. Ogromną atrakcją był Dzień Postaci z Bajek - dzieci mogły wykazać się znajomością najpopularniejszych bajek oraz w formie zabawy dopasować odpowiednie skojarzenia do ich tytułu. Były również chwile zadumy i czas na upamiętnienie tych, którzy od nas już odeszli. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie  przez uczniów plakatu, który miał promować zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Margoninie. Ogrom uśmiechu przyniósł nam również Dzień Pluszowego Misia - każdy z uczniów stworzył swojego papierowego misia i mógł sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotoramce.

Grudzień okazał się najbardziej wyczekiwanym miesiącem. Oczekiwanie na zbliżające się święta umilił nam kalendarz adwentowy, który zawierał zadania na każdy dzień. W tym miesiącu w świetlicy przeważała tematyka świąteczna. Wykonaliśmy wspólnie świąteczną gazetkę, każdy z uczniów miał okazję stworzyć swój łańcuch na choinkę oraz wszelkiego rodzaju ozdoby. Rozmawialiśmy na temat tradycji bożonarodzeniowych, a każdy z uczniów miał okazję opowiedzieć o swoich świętach. Dokonaliśmy również wymiany pocztówkowej ze szkołami na terenie całej Polski, dzięki temu dzieci miały okazję stworzyć własną świąteczną kartkę.

W styczniu, po powrocie z przerwy świątecznej, każdy z nas dzielił się swoimi przeżyciami. Rozmawialiśmy na temat postanowień noworocznych oraz upływu czasu. Mieliśmy wspaniałą okazję stworzyć kartkę dla Babci i Dziadka oraz świętować dzień najpopularniejszego misia, czyli Dzień Kubusia Puchatka. Przypominaliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych,  każdy z uczniów mógł też wypowiedzieć się na temat swoich planów na zimową przerwę.

Świetlica
Zdjęcia w galerii

Pierwszego marca przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza. W tym dniu dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły bardzo mocno przytulić panie, które pracują w bibliotece szkolnej. Niespodzianka udała się doskonale, było radośnie, panie zostały mocno przytulone i obdarowane wiosennymi kwiatkami.

Zdjęcia.

DSC 0539 Kopiowanie

 

Grudzień, styczeń i luty to piękny czas. Również w naszej świetlicy na dobre zagościła Pani Zima. Czas w naszej świetlicy umilały nam m.in. prace plastyczno - techniczne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe oraz inne ciekawe zajęcia inspirowane tą piękną porą roku. Gdy za oknem zimno, my bawimy się, śpiewamy i tańczymy przy ulubionej muzyce.

            Efekty zimowych działań naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.

DSC 0222 Kopiowanie

         Z piątku (22.02.) na sobotę (23.02.) odbyło się w naszej szkole ,,Piżama party”dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Grupa, która liczyła dwadzieścia jeden dzieci, spędziła tę noc pod opieką pani Małgorzaty Zawisła i pani Magdaleny Łech.

         Było mnóstwo atrakcji: mini zumba, tańce i zabawy przy muzyce, kącik kosmetyczny dla dziewczynek, gry komputerowe, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Ponadto w nocy zwiedzaliśmy niezwykle tajemnicze o tej porze szkolne korytarze. Rano, po porannej toalecie, zjedliśmy wspólnie śniadanie, które wyjątkowo wszystkim smakowało. Szkoda, że noc tak szybko minęła, ponieważ zabawa była wyśmienita …

Zdjęcia.

główne Kopiowanie

      28 listopada w świetlicy szkolnej ogłoszony został konkurs na najładniejszą, najoryginalniejszą bombkę choinkową. Celem konkursu był rozwój kreatywności i wyobraźni twórczej dzieci, rozbudzanie zainteresowania tematyką związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 4 grudnia.

            W konkursie wzięło udział szesnaścioro dzieci. Jurorzy, oceniając prace, szczególną uwagę zwracali na pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę wykonania. Wybór najładniejszej bombki był bardzo trudny, ponieważ wszystkie zostały wykonane bardzo starannie, były barwne i wyjątkowe, dlatego postanowiono wyróżnić wszystkie prace. Każdy uczestnik konkursu w nagrodę otrzymał drobny upominek.

Zdjęcia.

DSC 0232 Kopiowanie