Pierwszego marca przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza. W tym dniu dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły bardzo mocno przytulić panie, które pracują w bibliotece szkolnej. Niespodzianka udała się doskonale, było radośnie, panie zostały mocno przytulone i obdarowane wiosennymi kwiatkami.

Zdjęcia.

DSC 0539 Kopiowanie

 

         Z piątku (22.02.) na sobotę (23.02.) odbyło się w naszej szkole ,,Piżama party”dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Grupa, która liczyła dwadzieścia jeden dzieci, spędziła tę noc pod opieką pani Małgorzaty Zawisła i pani Magdaleny Łech.

         Było mnóstwo atrakcji: mini zumba, tańce i zabawy przy muzyce, kącik kosmetyczny dla dziewczynek, gry komputerowe, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Ponadto w nocy zwiedzaliśmy niezwykle tajemnicze o tej porze szkolne korytarze. Rano, po porannej toalecie, zjedliśmy wspólnie śniadanie, które wyjątkowo wszystkim smakowało. Szkoda, że noc tak szybko minęła, ponieważ zabawa była wyśmienita …

Zdjęcia.

główne Kopiowanie

      28 listopada w świetlicy szkolnej ogłoszony został konkurs na najładniejszą, najoryginalniejszą bombkę choinkową. Celem konkursu był rozwój kreatywności i wyobraźni twórczej dzieci, rozbudzanie zainteresowania tematyką związaną ze świętami Bożego Narodzenia. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 4 grudnia.

            W konkursie wzięło udział szesnaścioro dzieci. Jurorzy, oceniając prace, szczególną uwagę zwracali na pomysłowość, wkład pracy oraz estetykę wykonania. Wybór najładniejszej bombki był bardzo trudny, ponieważ wszystkie zostały wykonane bardzo starannie, były barwne i wyjątkowe, dlatego postanowiono wyróżnić wszystkie prace. Każdy uczestnik konkursu w nagrodę otrzymał drobny upominek.

Zdjęcia.

DSC 0232 Kopiowanie

Grudzień, styczeń i luty to piękny czas. Również w naszej świetlicy na dobre zagościła Pani Zima. Czas w naszej świetlicy umilały nam m.in. prace plastyczno - techniczne, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe oraz inne ciekawe zajęcia inspirowane tą piękną porą roku. Gdy za oknem zimno, my bawimy się, śpiewamy i tańczymy przy ulubionej muzyce.

            Efekty zimowych działań naszych uczniów możemy podziwiać na zdjęciach.

DSC 0222 Kopiowanie

Dnia 26 listopada w naszej świetlicy świętowaliśmy ,,Dzień Pluszowego Misia”. Wydarzenie to obchodzone jest na całym świecie od 110 lat.

            Najmłodsi poznali historię pluszowego misia, opowiadali o swoich przytulankach, przypominali bajki, których bohaterami są misie. Zaśpiewaliśmy naszym misiom ,,Sto lat”, a Kubuś Puchatek, na stałe zamieszkały już w naszej świetlicy, przygotował dla dzieci słodki poczęstunek w postaci cukierków. Była tradycyjna zabawa ruchowa ,,stary niedźwiedź mocno śpi”. Świetliki tańczyły również ze swoimi pluszakami w rytm piosenek o misiach. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne, pięknie kolorując misie i wyklejając je wełną. Choć pojawia się mnóstwo zabawek, nic nie zastąpi pluszowego misia, który nadal jest największym przyjacielem, nie tylko małego dziecka.

Zdjęcia.

strona glówna Kopiowanie