To już drugi raz uczniowie klasy V c wraz z wychowawcą umówili się na czytanie książki  w poniedziałkowe popołudnie. Tym razem miejscem spotkania była aula w budzyńskim gimnazjum. O oprawę spotkania zadbały mamy naszych koleżanek, które tam pracują. Pani Kamila (mama Romki), pani Ania (mama Izy) oraz pani Magda (mama Kingi) na zmianę czytały nam po kilka stron lektury. Tym razem skorzystaliśmy z propozycji Izy i wtajemniczaliśmy się w czwarty tom ,,Opowieści z Narnii” zatytułowany ,,Srebrne krzesło”, gdzie Eustachy i Julia odkrywają, że przeciwstawienie się złu daje zadziwiającą siłę do walki z nim.

W trakcie spotkania mieliśmy możliwość zobaczenia niektórych sal lekcyjnych oraz gabinet pedagoga. Duże wrażenie zrobiła na nas sala historyczna oraz galeria obrazów wykonanych przez uczniów tutejszego gimnazjum. Byliśmy też w hali sportowej, gdzie mieliśmy możliwość wybiegania się. Ostatnim elementem spotkania, przygotowanym przez nasze mamy,  były wspólne  tańce.

Dziękujemy serdecznie przede wszystkim mamom za przygotowanie spotkania, a  dyrekcji szkoły za wyrażenie zgody na nasze spotkanie. Za miesiąc kolejne miejsce i nowa propozycja lektury do przeczytania.

Zdjęcia.