Podsumowanie VI edycji Konkursu Nasz pomysł na ochronę środowiska pod hasłem Dbam o środowisko.

Konkurs ogłosił Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu: Agata Stepczyńska - kl. 6 C , Martyna Geisler i Wojciech Łech - kl. 6 A pod kierunkiem pani Renaty Aniołek wykonali kalendarz na rok 2022 pod tytułem Bielik i przyjaciele w obronie Ziemi. Celem kalendarza jest promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody. W konkursie wzięły udział 222 szkoły z Wielkopolski.

Strony kalendarza malowniczo zachęcają potencjalnych odbiorców do zachowań ekologicznych takich jak m.in.: zapobieganie marnowaniu żywności, ekonomiczne i racjonalne korzystanie z mediów: wody, gazu i energii. zachęcanie do mikroekoupraw, ochrony pszczół i trzmieli, rozsądnych zakupów, zmniejszania emisji CO2, zmniejszenia codziennej ilości odpadów, promowanie towarów z recyklingu, używanie ekologicznych środków czystości,zmniejszanie ilości elektrośmieci. Przewodnikami poszczególnych miesięcy kalendarza są wybrane zagrożone zwierzęta, które promują działania ekologiczne i są strażnikami ochrony naszej planety.

Dnia 8.07.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Uczniowie w konkursie otrzymali I WYRÓŻNIENIE. Osobiście nagrody i podziękowania wręczyli: pan Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego i Senator Rzeczypospolitej Polskiej Adam Szejnfeld.

Podziękowanie otrzymał burmistrz Miasta i Gminy Budzyń pan Marcin Sokołowski.

Pani wicedyrektor szkoły Małgorzata Słowińska odebrała z rąk gości podziękowanie i pamiątkową tabliczkę.

Uczniowie otrzymali tablety a szkoła 2500,00 zł. Podziękowanie otrzymała również pani Renata Aniołek, koordynator konkursu.

Na uroczyste  wręczenie nagród zaproszeni byli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie naszych uczniów.

SUKCES UCZNIÓW W KONKURSIE EKOLOGICZNYM
Zdjęia w galerii