Ministerwsto Edukacji i Nauki Poznaj Polskę

W dniach 25-26 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnej wycieczce zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia MEiN "Poznaj Polskę". Tym razem uczniowie klasy VI b pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy uczniowie rozpoczęli od zobaczenia Wilanowa i znajdującego się tam przepięknego Muzeum Pałacu Króla Jana III. Następnie uczniowie odbyli spacer z przewodnikiem po niezwykłych ogrodach – Łazienkach Królewskich. Potem uczestnicy wycieczki udali się Krakowskim Przedmieściem na Starówkę, oglądając zabytki znajdujące się wzdłuż Traktu Królewskiego i słuchając opowiadanych przez przewodnika historii. O godzinie 14.00 udało im się obejrzeć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zwiedzanie Starego Miasta uczniowie zakończyli wizytą na Zamku Królewskim.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzili Muzeum Wojska Polskiego, w którym poznali historię walk i wojen, w których uczestniczyli Polacy, w tym walk o niepodległość naszej Ojczyzny. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali zgromadzone w muzeum eksponaty – wyposażenie, broń i sprzęt z wojen z różnych okresów historii Polski.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. Wszyscy chętnie brali udział w różnych doświadczeniach, eksperymentach i pokazach. Wizyta w Centrum dostarczyła naszym uczniom wiele radości.
Program wycieczki był bardzo bogaty, dopisała też pogoda. Uczestnicy wrócili do Budzynia zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka do Warszawy
Zdjęcia w galerii