21 grudnia odbyło się podsumowanie II Powiatowego Konkursu Plastycznego „Na kartkę bożonarodzeniową”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu. Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac plastycznych z siedmiu szkół podstawowych powiatu chodzieskiego. Kartki świąteczne wykonane przez uczniów zadziwiały pomysłowością, walorami artystycznymi oraz jakością wykonania.

Jury konkursu w składzie: Izabela Kostrzewa - instruktor MDK, nauczyciel plastyki i zajęć artystycznych w SP nr 1 w Chodzieży (przewodnicząca), Maria Jabłońska - sołtys wsi Budzyń, członkini Stowarzyszenia Plastyków ,,Azyl'' w Pile, Hanna Danielewicz - nauczyciel historii w SP w  Budzyniu, Justyna Barczak - nauczyciel plastyki i muzyki w SP w Budzyniu ostatecznie wyróżniło 41 prac. Laureatami konkursu zostało 12 uczniów, którzy zajęli miejsca od I do VI w dwóch kategoriach wiekowych: klas II – III oraz klas IV – VI. Dodatkowo wyróżniono 29 uczniów.

Kategoria klas II-III:

I miejsce Dorota Odor SP Wyszyny

II miejsce Franciszek Janas SP Oleśnica

III miejsce Krzysztof Jaskulski SP Budzyń

IV miejsce Antoni Biskup SP Lipiny

V miejsce Gracjan Adamski SP Szamocin

VI miejsce Adam Warguła SP Wyszyny

Kategoria klas IV –VI:

I miejsce Natalia Kliks SP Lipiny

II miejsce Aleksander Ocieczek SP Margonin

III miejsce Bartosz Łuszczki SP Budzyń

IV miejsce Dorian Nowak SP Budzyń

V miejsce Anita Gotszling SP Oleśnica

VI miejsce Zuzanna Zube SP Budzyń

Podczas uroczystości laureaci konkursu oraz wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Chodzieży, Gminę Budzyń, Bank Spółdzielczy w Chodzieży - oddział w Budzyniu, Firmę Andrzeja i Tadeusza Kabat, Doradztwo Rolnicze Eugeniusza Koczorowskiego, Firmy Transportowo-Handlowe Benedykta i Łukasza Łuszczki.

Na zakończenie wicestarosta chodzieski Mirosław Juraszek podziękował uczestnikom i organizatorom powiatowego konkursu plastycznego i prosił o kontynuację.

Zdjęcia.

P1270997 Kopiowanie