Czwartki lekkoatletyczne rozgrywane są w dwóch turach: jesiennej i wiosennej, po kilka zawodów w jednej turze, kończą się rozgrywkami finałowymi, które odbyły się w Chodzieży 30.05.2019 r. , a naszą szkołę reprezentowała spora grupa lekkoatletów.

     Większość z nich stanęła na podium, zdobywając medale i dyplomy. W klasyfikacji generalnej Szkoła Podstawowa w Budzyniu zajęła I miejsce w powiecie, z ogromną przewagą nad innymi zespołami. Budzyńską szkołę reprezentowali: Antoniewicz Mikołaj, Janiszewski Dawid, Kleczewska Zofia, Kosiński Radosław, Krawiec Bartosz, Krzykawski Nikodem, Kubiak Karolina, Ławniczak Mateusz, Marek Julia, Matlak Amelia, Posadny Bartosz, Prudlak Patrycja, Stachowiak Ksawery, Szak Katarzyna, Szynkiewicz Mikołaj Mateusz, Kleczewski Antoni i Kowal Mikołaj. Wielu z nich wracało do domu, wioząc trofea lub rekordy życiowe.

            Siedmiu chłopców z Budzynia awansowało do zawodów finałowych, które odbyły się 06.05.2019 r. w Jarocinie i nie zawiedli. Najwyższe wyniki, tj. I miejsca, a zarazem rekordy życiowe uzyskali: Bartosz Krawiec w skoku w dal - 5,52 m i w biegu na 300 m wynik 39,99 s; Nikodem Krzykawski w biegu na 300 m osiągnął wynik 37,35 s. Są to rezultaty czołowych zawodników polskich w danej kategorii wiekowej. Oprócz Bartka i Nikodema Budzyń reprezentowali jeszcze: Mikołaj Antoniewicz – rzut piłeczką 41 m - IV miejsce; Dawid Janiszewski – rzut piłeczką 36 m - VI miejsce; Antoni Kleczewski – miejsca w pierwszej dziesiątce w biegu na 60 m i skoku w dal; Mikołaj Kowal – bieg na 60 m - 9,01 s - II miejsce i Mikołaj Szynkiewicz – rzut piłeczką 48 m – III lokata.

            Bartosz Krawiec i Nikodem Krzykawski wystartują w finałach Krajowych Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi 15-16 czerwca 2019 r., mają duże szanse na medale. Finał czwartków w Łodzi to oficjalne mistrzostwa Polski  dzieci w lekkoatletyce.

            Opiekunami – trenerami zawodników byli wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego: Anna Dajczak, Małgorzata Polak, Jarosław Dajczak, Roman Ostradecki i Janusz Szozda.

Zdjęcia.

WP 20190530 19 24 57 Pro Kopiowanie