W sobotni ranek 07.12.019 r. od godziny 8:00w hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej w Budzyniu rozpoczęto rozgrywanie  XII POWIATOWEGO TURNIEJU HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ SZKÓŁ WIEJSKICH O PUCHAR WÓJTA GMINY BUDZYŃ.

Jak co roku wiejskie szkoły powiatu chodzieskiego nie zawiodły i pojawiły się prawie w stu procentach. Gminę Chodzież reprezentowały szkoły Podstawowe z Stróżewa, Oleśnicy, Strzelec, zabrakło SP Zacharzyn i Szkoły z Rataj. Gmina Margonin reprezentowana była przez SP. Lipinyi SP Radwanki , natomiast z Gminy Szamocin była jedyna wiejska szkoła z Lipiej Góry. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy turnieju SP Budzyń i drugiej szkoły z Gminy Budzyń SP Wyszyny. Na początku graliśmy w dwóch grupach po 6 meczów w każdej. W grupie A grały:

SP Zacharzyn, SP Lipiny, SP Wyszyny i SP Budzyń. W grupie B rywalizowały: SP Oleśnica, SP Stróżewo, SP Lipia Góra i SP Radwanki. Z grupy A awansowały : I miejsce SP Wyszyny, II miejsce SP Budzyń. W grupie B I miejsce SP Radwanki, II SP Oleśnica. Wyniki meczów szkoły z Budzynia:   SP Budzyń-SP Zacharzyn 4:1, SP Budzyń- SP Lipiny 6:0, SP Budzyń- SP Wyszyny 0:2. Półfinały SP Wyszyny- SP Oleśnica 7:0 i SP Budzyń-SP Radwanki 7:0. Mecz o III miejsce SP Radwanki- SP Oleśnica 1:2. Natomiast Finał pomiędzy Budzyniem i Wyszynami zakończył się remisem 0:0, po rzutach karnych zwyciężył Budzyń 2:1.

   Kolejność końcowa I miejsce SP Budzyń, II SP Wyszyny, III SP Oleśnica, IV SP Radwanki i V miejsce Szkoły z Lipiej Góry, Stróżewa, Lipin i Zacharzyna. Szkołę z Budzynia reprezentowali Filip Dzik, Eryk Walerowski, Adrian Janiszewski,Dawid Janiszewski, Mikołaj Kowal, Mikołaj Antoniewicz, Jakub Nowicki, Mikołaj Pol, Radosław Kosiński i Milan Sell, trener Janusz Szozda. Wszystkie nagrody rozdane po turnieju zakupione zostały przez Gminę Budzyń, a nagrody wręczał zastępca Wójta Gminy Budzyń Piotr Jankowski. 

Organizatorzy Roman Ostradeki i Janusz Szozda po raz kolejny dziękują za środki niezbędne na organizację.

     Zapraszamy na XIII turniej w grudniu 2020 r.

Zdjęcia.

20191207 121439 Kopiowanie