NASZE SUKCESY

W ROKU SZKOLNYM 2013 - 2014

Wiktor Nowacki z klasy VI b świetnie zaprezentował się w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej” zajmując X miejsce w kraju w kategorii szkół podstawowych. Wcześniej Wiktor zajął I miejsce w finale wojewódzkim tegoż konkursu. Laureatem szczebla wojewódzkiego (III m.) został Radosław Tokarz z klasy VI b, a finalistą (V m.) Maciej Świergosz z VI b.

W XVIII edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce Karol Nowacki z klasy IV b, Emilia Staszewska z IV a i Wiktoria Zielińska z VI c zostali laureatami finału wojewódzkiego, a wcześniej zwycięsko przeszli etapy powiatowy i rejonowy. Finalistką konkursu została Joanna Bucholc z klasy VI a. Laureatami etapu powiatowego byli również: Dominik Romanowski z V a oraz Maciej Westphal z V b.

Joanna Bucholc została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. W ten sposób uzyskała zwolnienie ze sprawdzianu klas szóstych, automatycznie uzyskując maksymalny wynik 40 punktów. Finalistą tegoż konkursu był Wiktor Nowacki, a w etapie rejonowym uczestniczyli także Grzegorz Michalak z VI c i Radosław Tokarz. Laureatem etapu okręgowego Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Gimnazjów i Szkół Podstawowych „Skrzydlaci mieszkańcy naszych lasów” (organizator PTOP „Salamandra”) został Radosław Tokarz. Radosław zakwalifikował się aż do etapu ponadwojewódzkiego, w którym wzięli udział najlepsi uczniowie z etapu wojewódzkiego z województwa wielkopolskiego  i  lubuskiego. Laureatami w etapie powiatowym VI Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski zostali Wiktor Nowacki (I m.), Joanna Bucholc (II m.) i Wiktoria Zielińska (III  m.). Laureatem etapu ponadpowiatowego został Wiktor Nowacki, zajmując I miejsce, zaś Wiktoria Zielińska zdobyła wyróżnienie. Laureatami I etapu Konkursu Wiedzy Przyrodniczej  (organizator - Okręg LOP w Pile) zostali: Wiktoria Zielińska, Wiktor Nowacki i Maciej Świergosz. Laureatami II etapu zostali: Wiktor Nowacki, który zajął I miejsce oraz Wiktoria Zielińska – II miejsce. W konkursie „Czy znasz nasze ptaki” laureatami zostali: Kacper Kulpiński z V a, Radosław Tokarz i Maciej Świergosz.

Marta Szczurek z klasy VI c została laureatką okręgowego konkursu o tematyce przyrodniczo – łowieckiej „Łowiectwo w oczach dziecka”. Filip Czerwiński z klasy V a został laureatem powiatowego konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” W II edycji konkursu „Jestem Polakiem” pod patronatem posłanki na sejm RP Marii Małgorzaty Janyski pod tytułem „25 – lecie wolności i praw obywatelskich” I miejsce zajęła Natalia Ksycka z klasy VI a.

Karol Nowacki zajął pierwsze miejsce w XII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz tabliczki mnożenia”. W międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2014” wyróżnienia organizatora uzyskali Zofia Janiszewska z kl. III c, Karol Nowacki, Natalia Marciniak z IV a i Wiktor Nowacki. W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego uczestniczył i wysoki wynik odnotował Wiktor Nowacki.

Podczas sprawdzianu klas szóstych kończącego szkołę podstawową Wiktor Nowacki uzyskał maksymalny wynik czyli 40 punktów.

Drużyna w składzie: Daria Kubanek, Wiktoria Zielińska, Maciej Świergosz, Radosław Tokarz zajęła I miejsce w XIV Powiatowym Turnieju Wiedzy Prewencyjnej „Bezpieczny powiat”. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce podczas zawodów powiatowych Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego uczestniczyli: Joanna Bucholc, Zuzanna Bednarek z VI b i Wiktor Nowacki, któremu zabrakły zaledwie 2 punkty do awansu do ścisłego finału.

Jagoda Polak zdobyła wyróżnienie w powiatowym III Konkursie Recytatorskim Twórczości Własnej.

Radosław Tokarz i Grzegorz Michalak zakwalifikowali się do II etapu Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego i zdobyli w nim wyróżnienia.

A oto sukcesy sportowe w kolejności od najbardziej znaczących:

1.  3 miejsce w finale wojewódzkim w piłce ręcznej dziewcząt na „Orlikach”: J.  Kossakowska, A. Krawczyk, O. Nowicka, K. Szymanowicz, D. Kubanek, K. Szymanowicz, N. Ksycka, S. Wawrzyniak, J. Marchlewicz.

2.  11 miejsce Karoliny Szymanowicz w finale wojewódzkim w biegach przełajowych. Finalistami zostali również: W. Gruszczyńska, J. Rusiniak, J. Marchlewicz, M. Jankowski, N. Nowicka.

3.  3 miejsce w finale rejonu pilskiego w halowej piłce ręcznej dziewcząt: J. Kossakowska, W. Zielińska, A. Krawczyk, K. Szymanowicz, O. Nowicka, D. Kubanek, N. Ksycka, K. Szymanowicz, S. Wawrzyniak.

4.  4 miejsce w międzywojewódzkim turnieju piłki ręcznej dziewcząt w Szubinie (j. w.).

5.  1 miejsce w turnieju piłki nożnej chłopców kl. V z udziałem mistrzów 5 powiatów (chodzieskiego, pilskiego, wągrowieckiego, obornickiego i szamotulskiego).

6.  Udział w finale wojewódzkim turnieju o puchar Tymbarku w piłce nożnej chłopców kat. 12 lat: F. Czerwiński, M. Jankowski, W. Brychczyński, M. Brychczyński, A. Banach, K. Barczak, D. Szpejer, A. Simiński, F. Dworniczak, J. Rusiniak, B. Simiński.

7.  4 miejsce w okręgu pilskim w piłce nożnej chłopców kat. 11 lat.

8.  1 miejsce w okręgu pilskim w piłce nożnej chłopców kat. 9 lat.

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w konkursie pod nazwą „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Podanin i po raz drugi zajęła w nim I miejsce.