NASZE SUKCESY

W ROKU SZKOLNYM 2014 - 2015

Świetnie spisali się szóstoklasiści, gdyż tegoroczny wynik sprawdzianu (74,43%) dał im pierwsze miejsce w powiecie chodzieskim. Wynik był też wyższy od średniej ogólnopolskiej (67%) i wojewódzkiej (65,02%). Indywidualnie najlepiej spisał się Piotr Galon, którą zdobył maksymalną liczbę punktów z języka angielskiego.

Dominik Romanowski z klasy VI a świetnie zaprezentował się w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514. Od Cedyni do Orszy” zajmując IX miejsce w kraju w kategorii szkół podstawowych. Wcześniej Dominik zajął I miejsce w finale wojewódzkim tegoż konkursu. Laureatami szczebla wojewódzkiego zostali Karol Nowacki z klasy V b (III m. w finale woj.) oraz Bartosz Repczyński z VI a (V m.)

W XIX edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce Emilia Staszewska z V a została laureatką finału wojewódzkiego, zajmując II miejsce w województwie, a wcześniej zwycięsko przeszła etapy powiatowy i rejonowy. Laureatami etapu powiatowego byli również: Sara Krion z klasy IV b, Jacek Sobieraj z IV a, Aleksandra Słowińska z IV b oraz Maciej Westphal z VI b.

Jagoda Polak z klasy VI b została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego i tym samym jako jedyna osoba w powiecie była zwolniona w pisania 1. części sprawdzianu klas VI. W IV Konkursie Recytatorskim Twórczości Własnej organizowanym przez MDK w Chodzieży I miejsce zajęła Martyna Szurpit z klasy VI a, III miejsce – Zuzanna Strzałkowska z VI b, specjalne wyróżnienia jury otrzymali – Emil Gursz z VI a i Jagoda Polak. Maciej Kędzierski z klasy III b zajął II miejsce w powiatowym konkursie czytelniczym.

Laureatką w etapie powiatowym VII Olimpiady Ekologicznej Subregionu Północnej Wielkopolski została Emilia Staszewska, wyróżnienie zdobył Karol Nowacki. Oboje zakwalifikowali się do etapu ponadpowiatowego. W etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego uczestniczył Karol Nowacki. Laureatami I etapu Konkursu Wiedzy Przyrodniczej  (organizator - Okręg LOP w Pile) zostali: Emilia Staszewska i Karol Nowacki, którzy zajęli I miejsce oraz Maria Śliwińska z klasy IV c (II m.). Laureatami II etapu zostali: Emilia Staszewska, która zajęła I miejsce oraz Karol Nowacki i Maria Śliwińska – III miejsce. Do finału konkursu „Na tropach przyrody” na stopniu rejonowym awansował zespół w składzie: Joanna Krajewska V a, Zofia Lewandowska V a, Natalia Marciniak V a, Małgorzata Polcyn V a, Zuzanna Simińska V a i Emilia Staszewska. Wyniki poznamy 23 czerwca.

W międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2015” wyróżnienia uzyskali Karol Nowacki, Natalia Marciniak, Wiktoria Aniołek z II a oraz Wiktoria Hejne z II a. Bardzo wysoki wynik w konkursie „Alfik Matematyczny 2014” uzyskali: Błażej Sell z klasy III b oraz Karol Nowacki. Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowali się: Jagoda Polak, Dominika Prech VI a, Filip Zaźlak VI c, Jakub Sell VI c, Jakub Walczak VI c i Maciej Westphal. Błażej Sell zajął pierwsze miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Matematycznym „Mistrz tabliczki mnożenia” w kategorii klas trzecich. W tymże konkursie Zofia Janiszewska z klasy IV c zajęła II miejsce w kategorii klas czwartych.

Piotr Galon z klasy VI c zajął II miejsce w powiatowym konkursie języka angielskiego.

W konkursie języka niemieckiego „Deutschfreund 2014” Szymon Górny z klasy V b zajął 8 miejsce w Wielkopolsce i 106 w klasyfikacji krajowej.

Agnieszka Nowak z klasy VI c została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom”. Jakub Przywarczak z klasy V a został laureatem powiatowego konkursu pod hasłem „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” Aż 13 uczniów zostało laureatami lub zostało wyróżnionych w powiatowym konkursie plastycznym „Czas na rebus”. I miejsce zajęła Zuzanna Strzałkowska z VI b, II m. – Marcel Jankowski z VI b, a III Zuzanna Świerkowska z VI b (IV m. – Karol Nowacki, VI – Adrian Bartol VI b, VII – Kacper Barczak VI a, VIII – Angelika Remiszewska VI c, X – Julia Kalkowska IV b). W konkursie plastycznym na temat wybranej organizacji pozarządowej lub stowarzyszenia i ich działalności II miejsce zajął Adrian Bartol, III miejsce zdobył Kacper Barczak, miejsce V Wojciech Brychczyński z VI b, zaś miejsce X Marta Kruświcka z IV a. W powiatowym konkursie plastycznym „Warto pomagać” miejsca kolejno od 6 do 10 zajęli: Agnieszka Nowak, Marcel Czerwoniec z IV b, Zuzanna Perek z IV c, Marta Kruświcka i Zuzanna Chmiel z klasy VI a.

Drużyna w składzie: Dominika Prech, Martyna Szurpit, Adrian Banach i Kacper Barczak zajęła I miejsce w XV Powiatowym Turnieju Wiedzy Prewencyjnej „Bezpieczny powiat”.

A oto sukcesy sportowe w kolejności od najbardziej znaczących:

1. Wicemistrzostwo rejonu pilskiego w piłce nożnej chłopców (M. Jankowski, F. Czerwiński, K. Barczak. W. Brychczyński, M. Brychczyński, A. Banach, D. Szpejer, A. Simiński, F. Dworniczak, J. Rusiniak).

2. Wicemistrzostwo rejonu pilskiego w halowej piłce nożnej (skład j.w.)

3. Udział w finale mistrzostw Wielkopolski w indywidualnych biegach przełajowych (W. Gruszczyńska, M. Gąsior, J. Marchlewicz, M. Kamiński, F. Dworniczak, A. Simiński).

4. V miejsce w finale rejonu pilskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt (W. Gruszczyńska, N. Nowicka).

5. VI miejsce w finale rejonu pilskiego w piłce ręcznej dziewcząt (J. Marchlewicz, W. Gruszczyńska, M. Kalkowska, N. Nowicka, M. Polcyn, N. Kozłowska, M. Szurpit, D. Prech, N. Raniewicz, M. Troczyńska, J. Krajewska).

Nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w konkursie pod nazwą „Za kasztany i żołędzie wiedzy Ci przybędzie” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Podanin i  zajęła w nim II miejsce.

XXIII edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przyniosła w szkole i w Budzyniu wspaniały wynik zbiórki. Uczniowie ustanowili również doskonały wynik w akcji „Góra grosza”. Szkoła wzięła również udział w zbiórce pieniędzy dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu oraz w zbiórce na rzecz dzieci zmagających się z niezwykle ciężkimi chorobami.