W ramach świątecznego prezentu 6 grudnia uczniowie klas II c i II d udali się na wycieczkę do bydgoskiego teatru lalek „Buratino”. Jest to jedyny stacjonarny teatr w Bydgoszczy działający dla dzieci. Został utworzony przez grupę absolwentów szkół teatralnych i akademii muzycznej w Bydgoszczy. Ważnym elementem działalności „Buratino” jest wychowanie młodego widza w duchu umiłowania sztuki, w szczególności zaś teatru.
            Dzieci obejrzały przedstawienie pt.: „Przygody Kaja i Gerdy” – adaptację „Królowej Śniegu”, jednej z najsłynniejszych baśni H. Ch. Andersena. Światło, muzyka i scenografia przeniosły małych widzów w zimowy świat fantazji i przyjaźni, a największe wrażenie wywarła ponad trzymetrowa postać złowrogiej Królowej Śniegu. Uczniowie mieli też niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w lekcji teatralnej. Jeden z aktorów zademonstrował widowni kukiełki, marionetki i jawajki, wykorzystywane na scenie podczas spektakli żywoplanowo-lalkowych.
            Uczniowie wraz z opiekunami i wychowawcami polecają podobne niespodzianki! Więcej zdjęć znajdziecie pod adresem: http://www.teatrburatino.pl/galeria.php#page18

Zdjęcia.

5