22 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu podobnie jak we wszystkich szkołach w Polsce zadzwonił ostatni dzwonek. Tym samym rozpoczęły się upragnione wakacje.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mają za sobą rok intensywnej pracy. Wielu może być dumnych ze swoich osiągnięć, o czym świadczą uzyskane świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz stypendia za osiągnięcia w nauce oraz stypendia sportowe. W wielu dziedzinach odnosiliśmy sukcesy, o czym wspominał w swoim przemówieniu Pan Dyrektor.

Uroczyste apele podsumowujące całoroczną naukę odbywały się kolejno: na osiedlu Wierzbowym, a później w budynku przy ulicy Rogozińskiej. Osobną uroczystość mieli tegoroczni absolwenci – uczniowie klas III gimnazjum. Podczas wspomnianych spotkań nie tylko mówiono o sukcesach dzieci i młodzieży, ale pożegnano także trzy nauczycielki, które po wieloletniej owocnej pracy w naszej szkole przechodzą na zasłużoną emeryturę. Są to: Pani wicedyrektor Dorota Banach, Pani Anna Nadolna oraz Pani Hanna Danielewicz. Pan Dyrektor nie szczędził słów uznania i podziękowań za wkład, który wspomniane Panie swoją pracą włożyły w tworzenie naszej szkoły i wspieranie w rozwoju wielu pokoleń mieszkańców Budzynia.

Klasa I - IV

Klasa V - VII -  IIG

Klasa IIIG

  1. mgr Banach Dorota

mgr Nadolna Anna

    1. mgr Danielewicz Hanna

Chociaż zakończenie roku szkolnego tuż, tuż uczniowie klasy IVb oraz IVc spędzili czas na poszerzaniu swej wiedzy o polskiej motoryzacji. W poniedziałkowe przedpołudnie odwiedzili Muzeum Polskiej Motoryzacji w Kąkolewicach.

    Nauka poprzez zabawę to bardzo wartościowe doświadczenie szczególnie jeśli chodzi o eksponaty

sprzed ponad pół wieku. Na powierzchni ponad 700 m2 stanęły pawilony wystawowe, a w nich cudeńka polskiej motoryzacji. Jest wszystko to, co wyprodukowano w Polsce po II Wojnie Światowej, od motocykli , przez samochody osobowe, ciężarowe, a na kombajnie skończywszy. Na uwagę na pewno zasługuje samochód Mikrus z 1959 roku oraz motocykl skonstruowany przez uczniów budzyńskiego gimnazjum.

          W Magazynie Wystawowym Polskiej Motoryzacji jest też kącik strażacki. Oprócz takich perełek jak Star 25 z 1966 roku jest też dość spora kolekcja akcesoriów, które kilkadziesiąt lat temu służyły w OSP. Ciekawość odkrywania pamiątek z przeszłości motoryzacji budziła wiele emocji.

   Zdobywanie wiedzy w tak atrakcyjnych warunkach odbywało się pod okiem wychowawców:

p. K.Pawlak i p. E. Kurkowiak-Pauszek oraz p. A.Nadolnej i J.Barczak. Smacznego grilla i słodkie atrakcje przygotowały rady rodziców obu klas.

                                                        E.Kurkowiak-Pauszek

Zdjęcia.

20180618 085605 Kopiowanie

W środę 13.06 uczniowie klasy III d Szkoły Podstawowej w Budzyniu przeżyli fascynującą lekcję ekologii z Green Leaf Farm Permaculture Start up. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie Magdzie i Filipowi - gospodarzom przepięknego zakątka w Kąkolewicach. Wiemy już, jak powstaje kompost, jak dbać o ziemię i rośliny w sposób zgodny z naturą, potrafimy też rozpoznać podstawowe nasiona i chwasty. Najwspanialsze było to, że mogliśmy nauczyć się wszystkiego w praktyce, otoczeni przepięknymi krajobrazami. Obiecujemy, że będziemy dbać o bazylię i kolendrę, którą zasadziliśmy! Podziwiamy za ogrom pracy włożonej w całe przedsięwzięcie i życzymy wytrwałości w walce o lepsze jutro dla nas wszystkich! ​

Zdjęcia.

20180613 095136 Kopiowanie

Zwycięstwo!
08.06.2018 roku w Budzyniu odbył się XVIII Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej. Jak każdego roku uczestnicy mieli okazję mierzyć się z testem wiedzy teoretycznej oraz konkurencjami sportowymi, a także sprawdzić umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Drużynę Szkoły Podstawowej w Budzyniu reprezentowali: Dominika Prech (strzelanie z wiatrówki), Maciej Westphal (jazda rowerem przez tor przeszkód), Patryk Grochowalski (rzuty do kosza) i Karol Nowacki (strzały do bramki). Za przygotowanie zespołu odpowiadała pani Małgorzata Polak (konkurencje sportowe) i pan Robert Chojnacki (przygotowanie merytoryczne, konkurencja udzielania pierwszej pomocy). Drużyna z Budzynia zajęła pierwsze miejsce spośród 17 szkół z naszego powiatu. „Tegoroczny turniej był wyjątkowy pod wieloma względami. Po raz pierwszy nie było dwóch kategorii wiekowych uczestników - osobno dla gimnazjów i szkół podstawowych. Nowością była także konkurencja drużynowa sprawdzająca umiejętność udzielania pierwszej pomocy. No i drużynie z Budzynia udało się wygrać. Co ciekawe w zeszłym roku także wygrała ekipa ze Szkoły Podstawowej w Budzyniu. Natomiast drużyna Gimnazjum Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu zajmowała w ostatnich turniejach dwa razy drugie i dwa razy trzecie miejsce. Natomiast w tym roku drużynie złożonej z uczniów klas gimnazjalnych udało się pokonać wszystkich pozostałych, ale już pod szyldem Szkoły Podstawowej w Budzyniu. Najważniejsze, że nasi reprezentanci kolejny rok z rzędu udowodnili, że są w czołówce młodzieży w powiecie odznaczającej się sprawnością sportową oraz wiedzą i umiejętnościami pomocnymi w sytuacjach zagrożenia.” – podsumowuje opiekun uczestników, pan Robert Chojnacki. Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

Zdjęcia.

P1280915 Kopiowanie

Dnia 24 maja 2018r. uczniowie klasy IIb G wraz z rodzicami i wychowawcą uczestniczyli w wyjeździe do Teatru Wielkiego w Poznaniu.

         Główny punkt programu – balet Sergiusza Prokofiewa „Romeo i Julia”, na podstawie tragedii Williama Szekspira, okazał się pięknym przeżyciem estetycznym, a jednocześnie przypomniał uczniom o kolejnych scenach najsłynniejszej literackiej historii miłosnej. Wszyscy byli pod wrażeniem barwnych strojów, czarującej muzyki klasycznej oraz subtelnego tańca artystów. Dodatkowo podczas przerw widzowie mieli okazję obejrzenia wielu interesujących pomieszczeń znajdujących się w budynku teatru.

         To niecodzienne spotkanie z kulturą wysoką było ciekawym doświadczeniem zarówno dla uczniów, jak i dla dorosłych – każdy uczestnik stał się bogatszy o nowe artystyczne doznania.

         Uczniowie już planują kolejny wyjazd – być może w kolejnym roku szkolnym będzie to spotkanie z innym gatunkiem scenicznym - operą, operetką bądź musicalem?…

       Organizatorem wycieczki była pani Agnieszka Fifer

IMG 20180524 184230 Kopiowanie

IMG 20180524 215030 Kopiowanie