Dnia 24 czerwca o godzinie 10 w Szkole Podstawowej w Budzyniu odbyła się uroczysta akademia z okazji pożegnania klas VI. W tym dniu uczniom towarzyszyli rodzice, nauczyciele, oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystości dyrektor Dariusz Dudziak wręczył świadectwa z wyróżnieniem, stypendia motywacyjne oraz stypendia za osiągnięcia sportowe. Wręczono też wiele nagród za osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych, w tym nagrody Wójta Gminy Budzyń, pana Marcina Sokołowskiego dla uczniów, którzy osiągnęli maksymalny wynik na sprawdzianie klas szóstych, Karola Nowackiego oraz Emilii Staszewskiej.

Słowa wdzięczności, podziękowania i pożegnania uczniowie oddali poezją i piosenką. Kierowali je ku tym, którzy wytrwale i cierpliwie prowadzili ich po labiryncie szkolnego życia. Szczególne podziękowania „za miłość i troskę” skierowali też do rodziców, którzy byli z nimi w chwilach radosnych i smutnych. Uroczysta chwila pożegnania zakończyła się wzruszającymi słowami „Dziękujemy, nie zapomnimy…”

Zdjęcia.

W środę  15 czerwca 2016 r. w naszej szkole uczniowie klas starszych mieli drugą już okazję spotkania z podróżnikiem panem Dominikiem  Szmajdą. Pan Dominik pokazał uczniom film z podróży ,,Rower góral i na Ural’’. Nasz gość opowiedział nam o swoich podróżach do Afryki szlakiem podróżnika Kazimierza Nowaka, do dalekiej Rosji na Półwysep Jamalski, gdzie w bardzo trudnych warunkach rowerem i pieszo przemierzał szlaki, których nie znają turyści. W  następną podróż do tropikalnego lasu równikowego, do Konga pan Dominik wyrusza już 27 czerwca czyli za dwa tygodnie. 

Zdjęcia.

            Uczniowie ze szkolnego koła LOP wraz z opiekunem Elżbietą Kalkowską wybrali się na kolejne zajęcia z ornitologiem panem Jerzym Dąbrowskim. Odbyły się dwa wyjścia 17 i 24 maja. Na zamieszczonych zdjęciach łatwo zorientować się, jak zmienna była pogoda. Pierwsze wyjście: temperatura powietrza wynosiła ok. 11oC a drugie blisko 30oC. Nasz szlak w porównaniu do tego z marca wydłużył się o 13 budek, które zafundowało Nadleśnictwo Podanin, a zawiesił je w fachowy sposób pan Jerzy Dąbrowski.

            Wyniki podsumowujące wiosenne obserwacje:

Na 56 budek zajętych było 48, czyli 85,71%. Najwięcej, bo 25 budek było zajętych przez modraszki, a następnie 16 przez bogatki. Jedna budka była sosnówki, a 6 sikor nieoznaczonych.

W sumie zaobrączkowano 230 ptaków, w tym 213 piskląt i 17 dorosłych. Pojawiły się także dwa retrapy, czyli zaobrączkowane wcześniej.

Dzięki panu Jerzemu Dąbrowskiemu uczniowie mają okazję poszerzyć swoje wiadomości z dziedziny ornitologii zarówno w terenie jak i na zajęciach w muzeum lub w szkole. 

Zdjęcia.

0

15 czerwca 2016 w naszej szkole dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną w Budzyniu gościła pisarka, autorka książek dla dzieci pani Eliza Piotrowska. Na początek pani Piotrowska opowiedziała dzieciom o sobie, gdzie mieszka, czym na co dzień się zajmuje. Zaprezentowała uczniom swoje książki, których jest, sama nie wie ile, ponieważ nigdy ich nie policzyła. Następnie opowiadała kulisy powstania przygód bohaterki jej książek, Cioci Jadzi, którą to właśnie jest autorka i jej bohaterki. Spotkanie minęło w bardzo miłej atmosferze. Na koniec autorka podpisywała swoje książki.

Zdjęcia.