Dnia 19 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów klas ósmych i trzecich gimnazjalnych, na której najlepszym absolwentom wręczono wiele dyplomów i nagród książkowych.

            Na szczególne wyróżnienie zasłużył Karol Nowacki – absolwent klasy gimnazjalnej, który otrzymał tytuł PRYMUSA SZKOŁY. Zasłużył na niego jak nikt inny, jest pięciokrotnym laureatem i dwukrotnym finalistą kuratoryjnych konkursów przedmiotowych, finalistą i laureatem innych konkursów wiedzy o zasięgu wojewódzkim i ogólnopolskim, odnosił również sukcesy w zawodach sportowych i konkursach religijnych. Na świadectwie ukończenia gimnazjum otrzymał średnią ocen 5,72 i zachowanie wzorowe. Tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego uzyskał aż trzykrotnie, raz tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i raz Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Uczeń jest również tegorocznym finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego i Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Karol zdobył także pierwsze miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Programowaniu PixEdu oraz trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym Lwiątko 2019 i uzyskał zaszczytny tytuł „taon”. Ponadto zajął aż dwukrotnie pierwsze miejsce indywidualnie i drużynowo w Powiatowym Konkursie Fizycznym o charakterze drużynowym, a raz drugie miejsce indywidualnie i drużynowo w tymże konkursie. Zdobył również pierwsze miejsce indywidualnie w Powiatowym Konkursie Chemicznym o charakterze drużynowym. Prymus szkoły zajął w XI i XII Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym odpowiednio trzecie i drugie miejsce w finale oraz pierwsze miejsce w dekanalnym konkursie wiedzy o św. bracie Albercie. Zajął także drugie miejsce w Gimnazjalnej Olimpiadzie Matematyczno – Informatycznej. Będąc uczniem drugiej klasy gimnazjum, reprezentował naszą szkołę w Turnieju Wiedzy Prewencyjnej, na którym uczniowie drużynowo wywalczyli drugą lokatę. Karol uzyskał także tytuł Mistrza Ortografii i dwukrotnie tytuł Mistrza Historii. Zdobył piąte miejsce na etapie wojewódzkim w konkursie Polskie okręty w czasie II wojny światowej. Zajmował również wysokie lokaty w zawodach sportowych. W Szkolnych Mistrzostwach w Piłce Ręcznej wraz z drużyną zajął II miejsce w rejonie i pierwsze miejsce w powiecie, drugie miejsce w Drużynowych Mistrzostwach w Tenisie Stołowym w powiecie, trzecie miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Nożnej, trzecie miejsce w biegu na 1000 m w Mistrzostwach Lekkoatletycznych na etapie powiatowym. Pierwsze miejsce w Mistrzostwach Powiatu o Puchar M. Bajora w Piłce Halowej.

            Osiągnięcia Karola Nowackiego w jego trzyletniej karierze ucznia gimnazjum są tak znaczące, że Rada Pedagogiczna uhonorowała absolwenta zaszczytnym tytułem PRYMUSA SZKOŁY. Karol otrzymał także specjalne stypendium dla ucznia wybitnie zdolnego i utalentowanego oraz stypendium sportowe i liczne nagrody książkowe. Szczególnie cenna była Nagroda Specjalna, ufundowana przez Wójta Gminy Budzyń, Pana Marcina Sokołowskiego, którą wręczył na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019 wicewójt - Pan Piotr Jankowski. Laptop służyć będzie dalszemu rozwojowi prymusa, a także chwilom relaksu i wypoczynku. Podsumowując liczne sukcesy i osiągnięcia ucznia, należy zauważyć jego wzorowe zachowanie, wzorową postawę, skromność, koleżeńskość, uprzejmość i chęć niesienia pomocy innym. Karol był również wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i brał udział w wielu różnych akcjach charytatywnych.

            Szanowny PRYMUSIE - serdecznie dziękujemy i gratulujemy. GENIUSZU, jak określił ucznia Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu, Pan Dariusz Dudziak, życzymy dalszych sukcesów i wybitnych osiągnięć. Drogi absolwencie, Karolu, współpraca z Tobą i Twoimi Rodzicami była dla mnie zaszczytem.

Alicja Kępka - dyplomowany nauczyciel fizyki i wychowawca ucznia klasy III c G

20190619 110639 Kopiowanie

                                                                                                                                                                                                                    

W minioną środę w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu odbyły się uroczystości zakończenia roku szkolnego 2018/ 2019.

Wielu uczniów może być dumnych ze swoich osiągnięć, o czym świadczą uzyskane świadectwa z biało-czerwonym paskiem oraz stypendia za osiągnięcia w nauce oraz stypendia sportowe. Rekordowa liczba uczniów ukończyła rok szkolny z wyróżnieniami, łącznie było ich aż 146 ! W klasach I- III nagrody książkowe otrzymało 41 uczniów, w klasach starszych 105 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, dzięki osiągnięciu średniej ocen 4,75 i więcej. Stypendia za wyniki w nauce otrzymało aż 114 uczniów kl. I- IV i III gimnazjalnych. Kolejnych 65 uczniów otrzymało stypendia za osiągnięcia sportowe. Łącznie uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i wykazali się bardzo dobrym zachowaniem, a także tych, którzy wywalczyli sukcesy sportowe było aż 179 ! Stypendia wręczali Dyrektor szkoły Dariusz Dudziak, Wicewójt Gminy Budzyń Piotr Jankowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Zenon Nowicki.

W wielu dziedzinach odnosiliśmy sukcesy, o czym wspominał w swoich przemówieniach Pan Dyrektor. Do najważniejszych z nich należą:

- złoty medal w finale lekkoatletycznych mistrzostw Polski, który zdobył Bartosz Krawiec z VI b w biegu na 300 m

- kolejne zwycięstwo Bartosza w biegu na 300 m w XIV Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym w Łowiczu

- podwójne III miejsce w finale mistrzostw Wielkopolski w piłce ręcznej, w kategoriach dziewcząt klas VI i młodszych oraz klas starszych

- V miejsce Nikodema Krzykawskiego w finale lekkoatletycznych mistrzostw Polski, w biegu na 300 m

- zajęcie przez naszą szkołę 9 miejsca w klasyfikacji sportowej szkół woj. wielkopolskiego w której sklasyfikowano 865 szkół

- zdobycie tytułu laureata w konkursach wojewódzkich:

Karol Nowacki w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym i Fizycznym

Joanna Krajewska w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego

Szymon Nowak i Dawid Niedbalski w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy Żołnierza I Oręża Polskiego”

Dawid Romanowski w XXIII Konkursie Wiedzy o Wielkopolsce

zwycięstwo Ksawiera Kuwika w Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym „Cztery Pory Roku”

Największy sukces zbiorowy odnieśli jednak absolwenci. Uczniowie klas VIII bardzo dobrze poradzili sobie z pierwszym po latach przerwy egzaminem ósmoklasisty. Wszystkie egzaminy napisali na dużo wyższym poziomie niż wynosi średnia szkół naszego powiatu, a szczególnie:

z egzaminu z matematyki śr. szkoły wyniosła 46%, śr. szkół powiatu 38,6%, z języka polskiego średnia szkoły 59,2%, śr. szkół w powiecie 54,6, z języka niemieckiego średnia szkoły 44,8%, śr.powiatu 37,3. Dwoje uczniów: Szymon Nowak i Bartosz Repczyński osiągnęli 100 procentowy wynik z egzaminu z języka angielskiego.

Uczniowie ostatnich oddziałów gimnazjalnych uzyskali wynik powyżej średniej powiatu z: historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki i języka niemieckiego. Średnio było to około 2% więcej niż wynosiła średnia w powiecie, najlepiej wypadł egzamin z języka niemieckiego gdzie wynik był aż 15% lepszy od średniej powiatu. Uczennica klasy III gimnazjalnej Iga Pieńkos otrzymała 100 procentowy wynik z języka niemieckiego z części podstawowej.

Podczas uroczystości Pan Dyrektor nie szczędził słów uznania dla absolwentów, a w szczególności dla Prymusa Szkoły, którym został Karol Nowacki. Ogrom jego zasług i osiągnięć na pewno zapisze się  na długo w historii naszej szkoły.

Podczas wspomnianych spotkań nie tylko mówiono o sukcesach dzieci i młodzieży, ale pożegnano także pięć naszych nauczycielek. Są to: Pani Edyta Kaźmierska, Pani Justyna Berndt, Pani Aldona Sofińska- Skowronek, Pani Małgorzata Zawisła i Pani Alicja Kępka. Dyrektor szkoły podziękował paniom za zaangażowanie i owocną współpracę, wyraził słowa uznania i podziękowania dla Pani Alicji Kępki za wkład, który swoją pracą włożyła w tworzenie naszej szkoły i wspieranie w rozwoju wielu pokoleń mieszkańców Budzynia.

Zdjęcia klasy I - VII.

Zdjęcia  Absolwenci.

Pożegnanie Pani Alicji Kępki - zdjęcia.

Okiem Sławomira Janiszewskiego.

20190619 100707 Kopiowanie

20190619 091233 Kopiowanie

            W dniach 12-14.06.2019r. 36 uczniów z klas VIb, Vc, Vd, Va, 3c g oraz 8 rodziców udało się na wycieczkę do Warszawy. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Karolina Biszof, Katarzyna Pawlak i Renata Aniołek. Program wycieczki został zaplanowany tak, aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Na uczniów czekało wiele atrakcji.

            Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki odwiedzili Muzeum Historyczne Warszawy, wzięli udział w lekcji edukacyjnej oraz obejrzeli film pt. „Uratowane z Potopu”. Następnie zwiedzili Narodowy Stadion Piłkarski. Drugiego dnia odbyły się warsztaty w manufakturze czekolady, podczas których każdy uczestnik tworzył własną tabliczkę czekolady. Uczniowie poznali cały proces powstawania tego smakołyku, degustowali ziarna kakao. Niezapomniany był również pobyt w Łazienkach Królewskich i spacer alejkami parku. Uczestnicy wycieczki zobaczyli także Krakowskie Przedmieście, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Kultury i Nauki oraz Ogród Saski. Wiele radości przyniósł pobyt w centrum handlowo - rozrywkowym Złote Tarasy.

            Trzeciego dnia czekała na uczniów wizyta w Centrum Nauki Kopernik – samodzielna zabawa i zarazem nauka na interaktywnych urządzeniach. Uczestnicy odwiedzili także Park Odkrywców na terenie zewnętrznym Centrum Kopernik, gdzie można eksperymentować z dźwiękiem na różnych znajdujących się tam eksponatach. Odbyli spacer po ogrodzie na dachu Centrum Kopernik oraz obejrzeli film w planetarium.

            Pogoda dopisała, dosłownie „żar lał się z nieba”, ale nie przeszkodziło nam to w odkrywaniu kolejnych ciekawych miejsc w Warszawie.

Zdjęcia.

20190613 121748 Kopiowanie

Bartek Krawiec zostając mistrzem kraju w biegu na 300 m. w zawodach finałowych w Łodzi 15-16 czerwca tego roku uzyskał prawo reprezentowania Polski w XIV Międzynarodowym Pucharze Lekkoatletycznym – Łowicz 18.06.2019 r. Na zawodach spotkali się wszyscy złoci medaliści z Łódzkich finałów jako reprezentacja Polski z reprezentacjami Węgier, Słowacji, Litwy i Estonii , była jeszcze 6 drużyna miasta Łowicza.

       W swoim biegu Bartosz nie dał żadnych szans swoim rywalom biegnąc na ostatnim 6 torze rywale byli zmuszeni przez cały dystans oglądać jego plecy. Szkoda tylko , że napis „ POL” , który miał naklejony jako numer startowy Bartek miał tylko na piersi , inaczej rywale przez całe 38,55 sekund widzieliby z kim mają do czynienia. A tak nasz człowiek z Budzynia wyprzedził drugiego na mecie Słowaka o blisko 2 sekundy , wywołując mnóstwo braw nie tylko Polskiej widowni, co skwitował postawą „ jestem mocny” na zdjęciu zaraz za metą. Bartku oby tak dalej i gratulacje.  

Zdjęcia.

WP 20190618 15 35 32 Pro Kopiowanie