W czwartek 26 stycznia w Szkole Podstawowej w Budzyniu odbyło się podsumowanie I semestru roku szkolnego 2016/2017 oraz wręczenie stypendiów za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Grupa nagrodzonych uczniów była w tym roku wyjątkowo liczna. Stypendia za wyniki w nauce zdobyło aż 49 uczniów, którzy uzyskali średnią ocen 4,75 lub wyższą oraz wykazali się bardzo dobrym lub wzorowym zachowaniem. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli:

1. Maria Śliwińska VI c – 5,58

2. Aniela Śliwińska IV a – 5,41

3. Wojciech Ratajczak IV b – 5,33

4-6. Szymon Nowak VI b – 5,25

Aleksandra Sell V b – 5,25

Aleksandra Słowińska VI b -5,25

Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymało 10 dziewcząt, które zajęły 10. miejsce w województwie wielkopolskim w sztafetowych biegach przełajowych: Martyna Gąsior, Weronika Anastaziak, Julia Szurpit, Anna Tomaszewska, Zofia Geisler, Gabriela Janiszewska, Edyta Gruszczyńska, Julia Wlazło, Weronika Kaczmarek i Zofia Janiszewska. Wręczenie stypendiów w sumie aż 59 uczniom było możliwe dzięki środkom finansowym przekazanym przez władze samorządowe gminy Budzyń.

Podczas podsumowania wręczono również nagrody laureatom konkursów przyrodniczych,  językowych, plastycznych i religijnych oraz klasom, które najbardziej angażowały się w działalność charytatywną.

Zdjęcia.