W piątek 2 grudnia uczniowie klas czwartych wyruszyli na wycieczkę do pierwszej stolicy Polski, czyli Gniezna. Jednym z miejsc, które planowaliśmy odwiedzić było Muzeum Początków Państwa Polskiego. Jest to niezwykle ciekawe muzeum mówiące w dużej mierze o czasach pierwszych Piastów, kiedy to we wczesnym średniowieczu powstawały pierwsze grody, które dały początek naszemu państwu. Obszerne Muzeum znajduje się w pobliżu Jeziora Jelonek i warto je zwiedzić, by dowiedzieć się nieco więcej o przeszłości miasta, całego regionu i życiu dawnych naszych rodaków. Wśród zbiorów znajdziemy cenne zabytki archeologiczne i dzieła sztuki.

Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej poświęconej życiu ludzi 1000 lat temu. Edukatorzy opowiadali jak żyli,z czego składały się ich posiłki, czym zajmowali się nasi przodkowie i skąd w ogóle o tym wiemy. O codziennym życiu sprzed 1000 lat dowiedzieliśmy się oglądając repliki przedmiotów z tamtych lat. Dowiedzieliśmy się, że historia to nie tylko wielkie bitwy i wydarzenia – to przede wszystkim ludzie, którym przyszło żyć w cieniu wielkiej polityki.

Szczególna atrakcja czekała na nas w parku trampolin JumpNow. Uczniowie skorzystali ze sporej dawki aktywności podczas ćwiczeń akrobatycznych, wspinaczki, skoków i przewrotów. Nad bezpieczeństwem czuwali animatorzy sportu oraz opiekunowie p. Wanda Kempińska, p. R.Ostradecki, p. J. Marcinkowska oraz p. E.Kurkowiak-Pauszek.

Wycieczka do Gniezna

Zdjęcia w galerii