Świetliczaki składają ogromne podziękowania firmie KOMFORT SP. Z O. O. SP. K. za zakup pięknych i kolorowych poduch na świetlicę znajdującą się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich przy os. Wierzbowym 7. Poduchy służą nie tylko do odpoczynku i relaksu, ale także są doskonałym miejscem do czytania książek oraz do świetnej zabawy z kolegami i koleżankami. Dzięki temu oczekiwanie na powrót do domu jest znacznie przyjemniejszy :)

Dziękujemy!!

Świetliczaki

Świetliczaki

 

Luty – to czas, w którym bawiliśmy się różnymi masami plastycznymi. Oprócz zwykłej masy solnej pojawiła się również masa z kaszy manny czy z mąki kukurydzianej. Wszystkie substancje były bezpieczne i nieszkodliwe dla dzieci. Z powstałych mas lepiliśmy przeróżne kształty, a następnie malowaliśmy je na różne kolory. W tym miesiącu również wykonaliśmy przepiękne laurki z okazji Walentynek. Dzieci obdarowały swoich bliskich w domu lub swojego najlepszego przyjaciela. Włączyliśmy się również w promocję akcji, która miała na celu zebranie odpowiedniej sumy dla naszej koleżanki ze szkoły - Zosi Nowak. Kolejną ciekawą atrakcją było świętowanie Dnia Kota - dzieci wykonały przepiękne maski, które radośnie prezentowały się na forum świetlicy. Pod koniec miesiąca, żegnając już karnawał, postanowiliśmy wykonać własne maski karnawałowe i zaprezentować je na gazetce szkolnej.

Marzec – wraz z rozpoczęciem miesiąca nie mogło zabraknąć pracy plastycznej pt. „Przebiśniegi”. Swoje prace dzieci wykonały z płatków kosmetycznych, a także z patyczków do czyszczenia uszu. Tym akcentem przywitaliśmy przedwiośnie i z niecierpliwieniem czekaliśmy na rozpoczęcie tej jakże przepięknej pory roku. Na znak solidarności z Ukrainą wykonaliśmy również wspólny plakat poprzez odciśnięcie rąk w kolorach flagi tego państwa. Chcieliśmy pokazać, że dzieci z Ukrainy, które przyłączyły się do zajęć świetlicowych, mają w nas oparcie i pomocną dłoń. Nie brakowało również wyjść na plac zabaw czy też na salę gimnastyczną po to, aby dzieci mogły odpocząć i przede wszystkim doskonale bawić się ze swoimi koleżankami i kolegami. Ponadto świętowaliśmy Dzień Pandy, a także przenieśliśmy się w baśniowy świat, który poznajemy przez Teatr Kamishibai. Nie mogło zabraknąć oczywiście przywitania wiosny i uczczenia tego kolorową gazetką.

Kwiecień – ten miesiąc rozpoczęliśmy od Dnia Świadomości Autyzmu, na znak wsparcia zrobiliśmy „niebieską gazetkę” i odcisnęliśmy swoje dłonie na kartkach. Pojawił się również Teatr kamishibai i tym razem poznaliśmy „Legendę o Syrence Warszawskiej”, a po wysłuchaniu tekstu wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne. Pojawiły się również zajęcia poświęcone tematyce świątecznej i związana z tym praca plastyczna, a pod koniec miesiąca rozpoczęliśmy obchody majowych świąt.

Maj – miesiąc, który zdecydowanie minął nam na zabawach na świeżym powietrzu. W pełni korzystaliśmy z pięknej pogody na dworze i łapaliśmy wiosenne promienie słońca. Jednak nie zabrakło różnych aktywności na sali, takich jak: gry planszowe, zabawy muzyczno-ruchowe, zajęcia plastyczne, projekcje filmów czy oczywiście Teatru Kamishibai. Pod koniec miesiąca świętowaliśmy jeden z piękniejszych dni w roku, czyli Dzień Mamy. Z tej okazji nagraliśmy filmik zadedykowany mamom oraz wykonaliśmy laurkę, która miała zwieńczyć ten cudowny dzień.

Czerwiec – z racji tego, iż wakacje coraz bliżej, to i tematyka bardzo letnia i przyjemna. Ten jakże piękny miesiąc rozpoczęliśmy od świętowania Dnia Dziecka. 1 czerwca był szczególnie wyjątkowy, było mnóstwo zabawy, radości, muzyki i uśmiechu. W tym miesiącu nadrobiliśmy zaległości z listy filmów i bajek. Pojawiło się wiele aktywności na świeżym powietrzu, a także wiele prac plastycznych o tematyce wakacyjnej. Oczywiście nie zabrakło świętowania Dnia Taty i podobnie jak w maju nagraliśmy filmik oraz wykonaliśmy laurkę dla taty. Powiedzieliśmy sobie, jak cieszyć się z wakacji w bezpieczny i przyjemny sposób. Nie brakowało też rozmów na temat naszych wakacyjnych planów i marzeń. Z dniem 24.06.2022 r. podsumowaliśmy i pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022.

Pierwszego marca przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza. W tym dniu dzieci ze świetlicy szkolnej postanowiły bardzo mocno przytulić panie, które pracują w bibliotece szkolnej. Niespodzianka udała się doskonale, było radośnie, panie zostały mocno przytulone i obdarowane wiosennymi kwiatkami.

Zdjęcia.

DSC 0539 Kopiowanie

 

Zajęcia świetlicowe w naszej szkole rozpoczęły się z dniem inauguracji roku szkolnego. Cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno w I, II, jak i III klasach. Aktywny udział uczniów w świetlicy deklaruje około 40 dzieci każdego dnia. W trakcie pierwszego półrocza roku szkolnego 2021/2022 mieliśmy okazję obchodzić wiele nietypowych świąt, ale przede wszystkim aktywnie uczestniczyć w najważniejszych uroczystościach szkolnych.

Czas oczekiwania na powrót do domu umilany jest w szkolnej świetlicy na różne sposoby. Oprócz pomocy w pracach domowych, w ciągu tygodnia pojawiają się takie aktywności jak: zajęcia muzyczne, zajęcia plastyczne, zajęcia ruchowe. Wprowadziliśmy również „15 minut dla poezji”, czyli czytanie wybranych wierszy i bajek różnych autorów. Pojawiła się ponadto mini strefa relaksu - dzieci mogą korzystać z maty piankowej i ze swobodą bawić się na podłodze. Uczniowie mają również okazję poznać Teatr Kamishibai i w magiczny sposób przenieść się do bajkowego świata. Papierowy teatr cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przenosi dzieci do zupełnie innej, magicznej rzeczywistości.

Wrzesień był miesiącem adaptacji oraz poznawania nowych kolegów i koleżanek, w szczególności był to wyjątkowy czas dla dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły mury naszej szkoły. Zabawy integracyjne okazały się dla wszystkich wielką atrakcją i przede wszystkim świetną zabawą zarówno w sali, jak i na świeżym powietrzu. Starsi uczniowie w rewelacyjny sposób zintegrowali się z młodszymi kolegami i nawiązali nowe znajomości.

Październik upłynął nam na zabawach w kalambury, rozwiązywaniu rebusów oraz zajęciach manualnych, podczas których stworzyliśmy m.in. korale z makaronu. Świętowaliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci stworzyły laurki dla swoich wychowawców, które znalazły się na ogólnej tablicy w holu szkoły. Najważniejszym dniem dla świetlicy był dzień pasowania na Świetliczaka. Wówczas uczniowie z klas I uczestniczyli w specjalnie przygotowanych zajęciach, podczas których mieliśmy przyjemność gościć dyrektora naszej szkoły - pana Dariusza Dudziaka oraz wicedyrektora - panią  Małgorzatę Słowińską. Na koniec uroczystości dzieci ślubowały być wzorowym Świetliczakiem, a my z radością przyjęliśmy ich do swojego grona.

W listopadzie mieliśmy okazję wziąć udział w akcji BohaterOn, mającej na celu przybliżenie uczniom historii powstania warszawskiego oraz przypomnienie, czym jest patriotyzm. Ogromną atrakcją był Dzień Postaci z Bajek - dzieci mogły wykazać się znajomością najpopularniejszych bajek oraz w formie zabawy dopasować odpowiednie skojarzenia do ich tytułu. Były również chwile zadumy i czas na upamiętnienie tych, którzy od nas już odeszli. Kolejnym wyzwaniem było stworzenie  przez uczniów plakatu, który miał promować zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Margoninie. Ogrom uśmiechu przyniósł nam również Dzień Pluszowego Misia - każdy z uczniów stworzył swojego papierowego misia i mógł sobie zrobić zdjęcie w misiowej fotoramce.

Grudzień okazał się najbardziej wyczekiwanym miesiącem. Oczekiwanie na zbliżające się święta umilił nam kalendarz adwentowy, który zawierał zadania na każdy dzień. W tym miesiącu w świetlicy przeważała tematyka świąteczna. Wykonaliśmy wspólnie świąteczną gazetkę, każdy z uczniów miał okazję stworzyć swój łańcuch na choinkę oraz wszelkiego rodzaju ozdoby. Rozmawialiśmy na temat tradycji bożonarodzeniowych, a każdy z uczniów miał okazję opowiedzieć o swoich świętach. Dokonaliśmy również wymiany pocztówkowej ze szkołami na terenie całej Polski, dzięki temu dzieci miały okazję stworzyć własną świąteczną kartkę.

W styczniu, po powrocie z przerwy świątecznej, każdy z nas dzielił się swoimi przeżyciami. Rozmawialiśmy na temat postanowień noworocznych oraz upływu czasu. Mieliśmy wspaniałą okazję stworzyć kartkę dla Babci i Dziadka oraz świętować dzień najpopularniejszego misia, czyli Dzień Kubusia Puchatka. Przypominaliśmy sobie również zasady bezpieczeństwa podczas ferii zimowych,  każdy z uczniów mógł też wypowiedzieć się na temat swoich planów na zimową przerwę.

Świetlica
Zdjęcia w galerii

         Z piątku (22.02.) na sobotę (23.02.) odbyło się w naszej szkole ,,Piżama party”dla dzieci ze świetlicy szkolnej. Grupa, która liczyła dwadzieścia jeden dzieci, spędziła tę noc pod opieką pani Małgorzaty Zawisła i pani Magdaleny Łech.

         Było mnóstwo atrakcji: mini zumba, tańce i zabawy przy muzyce, kącik kosmetyczny dla dziewczynek, gry komputerowe, zabawy ruchowe na sali gimnastycznej. Ponadto w nocy zwiedzaliśmy niezwykle tajemnicze o tej porze szkolne korytarze. Rano, po porannej toalecie, zjedliśmy wspólnie śniadanie, które wyjątkowo wszystkim smakowało. Szkoda, że noc tak szybko minęła, ponieważ zabawa była wyśmienita …

Zdjęcia.

główne Kopiowanie