Powrót uczniów klas 6 i 4 do  Szkoły Podstawowej w Budzyniu odbył się "bezboleśnie". Dyrektor szkoły Dariusz Dudziak i wicedyrektor Kinga Buszkiewicz zadbali o to by dzieci zrozumiały, że szkoła to nie tylko sprawdziany, kartkówki i odpytywanie. Szkoła to miejsce gdzie można uczyć się przez zabawę i można rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Do udziały w dniu nowoczesnych technologii zaproszono: Wiktora Nowackiego- absolwenta budzyńskiego gimnazjum, który podzielił się z uczniami swoją pasją w zakresie elektroniki i zaprezentował stworzone przez siebie roboty:

    1) Robot sortujący krążki
    2) Mały robot dwunożny
    3) Robot reagujący na głos
    4) Robot czworonożny
    5) Robot typu delta
    6) Model robota przemysłowego

Postęp w rolnictwie przedstawił p. Eugeniusz Koczorowski a firma ATA TECHNIK  zaprezentowała najnowsze maszyny rolnicze.

Zaproszenie przyjęli również żołnierze 100 batalionu łączności z Wałcza, którzy zapoznali uczniów z nowoczesnymi technologiami występującymi w Wojsku Polskim.  Kapitan Daniel Klessa przedstawił jak wygląda codzienna służba żołnierza wojsk łączności. Sprzęt wojskowy, który zaprezentowano wzbudził wiele emocji i pytań.

Szkolna dżungla to escape room przygotowany i przeprowadzony przez p. Karolinę Małofiej. Dostarczył on wiele radości uczestnikom, którzy musieli zmierzyć się z licznymi zadaniami.

Dzień nowoczesnych technologii uważamy za bardzo udany. Zostanie on na stałe wpisany w kalendarz szkolny

Dzień nowoczesnych technologii w Budzyniu
Zdjęcia w galerii