Szanowni Państwo!

We wtorek 1 września rozpoczyna się rok szkolny 2020/2021. Zamierzamy prowadzić zajęcia w formie stacjonarnej. Żeby jednak taka forma zajęć trwała jak najdłużej, cała społeczność szkolna (uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy) musi przestrzegać szeregu zaleceń i obostrzeń.

Najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania w czasie przebywania w szkole w klasie i na przerwie

1. Do szkoły przychodzą tylko uczniowie zdrowi - bez objawów przeziębienia i bez temperatury. Uczniowie z objawami przeziębienia lub temperaturą będą odsyłani do domu zgodnie z Procedurą postępowania z uczniem, u którego występują objawy, które mogą sugerować zakażenie COVID 19.

2. Uczniowie przychodząc do szkoły są wyposażeni w maseczkę ochronną, którą w razie potrzeby na polecenie nauczyciela lub innego pracownika muszą założyć. Maseczki obowiązują w przestrzeniach wspólnych typu korytarze, toalety, biblioteka, autobusy szkolne, a także podczas zajęć świetlicowych.
    a) Uczniowie miejscowi przychodzą do szkoły nie wcześniej niż o godzinie 7:30. Wchodząc do budynku wykorzystują wszystkie możliwe wejścia (dotyczy budynku przy ulicy Rogozińskiej 52), tak by unikać kontaktu z uczniami innych klas. Przy wejściu uczniowie mogą zdezynfekować ręce.
    b) Uczniowie mający na 1 lekcji wych. fiz. wchodzą bezpośrednio do hali sportowej (nie przechodząc przez budynek główny).
    c) Podczas wejścia do szkoły i przechodzenia korytarzami do właściwej klasy uczniowie bezwzględnie mają założone maseczki ochronne.
    d) Po wejściu do szkół uczniowie udają się bezpośrednio do swoich klas (po drodze mogą wejść do szatni). W klasach czekają już dyżurujący nauczyciele. Dyżury przed lekcjami oraz podczas przerw pełnią wszyscy pracownicy pedagogiczni szkoły.

3. W czasie przebywania w szkole uczniowie są zobowiązani zachowywać dystans społeczny – 1,5 m od drugiej osoby, jeżeli nie jest to możliwe i dochodzi do kontaktów z inną klasą powinni założyć maseczkę. Założone maseczki obowiązują w czasie przerw. Na lekcjach maseczki nie obowiązują. Nauczyciele zakładają maseczki (lub przyłbice) podczas przemieszczania się po budynku, a także podczas lekcji, w sytuacji gdy podchodzą do uczniów na odległość bliższą niż 1,5 m.

4. Uczniowie poszczególnych oddziałów nie mogą się ze sobą kontaktować – przerwy uczniowie spędzają w wyznaczonych miejscach (klasach), zgodnie z załącznikiem nr 2. Uczniowie minimum jedną przerwę spędzają na świeżym powietrzu, w wyznaczonym sektorze (w przypadku braku opadów).

5. Uczniowie nie zmieniają sal – to nauczyciele przychodzą do uczniów na zajęcia, wszystkie zajęcia odbywają się w tej samej sali wskazanej dla danego oddziału, wyjątkiem są informatyka i zajęcia wychowania fizycznego. Informatyka odbywa się w salach 55 (W7) i 213 (R52). Po każdych zajęciach z informatyki – klasa jest wietrzona i dezynfekowana a uczniowie przed wejściem do sali myją ręce.

6. Uczniowie przynoszą ze sobą do szkoły tylko niezbędne do pracy materiały. Materiały te nie mogą być pożyczane oni przekazywane innym uczniom.

7. Do budynku szkoły przed i po skończonych  lekcjach wchodzą tylko uczniowie. Rodzice uczniów kl. I- III nie doprowadzają swoich dzieci do sal lekcyjnych.

Stołówka

1. Obiady będą wydawane od poniedziałku 7 września.

2. Podczas obiadu uczniowie z różnych klas siadają przy osobnych stolikach. Każda klasa będzie miała wyznaczony termin spożywania obiadu.

3. Obiady można spożyć po 4 i po 5 lekcji. Przerwa obiadowa po 4 lekcji zostaje wydłużona do 20 minut.

Świetlica

1. Z zajęć świetlicowych korzystają przede wszystkich uczniowie dojeżdżający.

2. Uczniowie miejscowi powinni po zakończeniu zajęć udać się do domu. Jedynie w wyjątkowych sytuacjach, uzasadnionych pracą zawodową rodziców/opiekunów prawnych w godzinach pracy szkoły oraz absolutnym brakiem możliwości zapewnienia opieki przez innego członka rodziny, uczniowie z klas I-III mogą skorzystać z zajęć świetlicowych, do godz. 15:30.
Proszę, aby rodzice uczniów miejscowych ograniczyli pobyt dziecka w szkole do zajęć lekcyjnych. Im więcej uczniów będzie korzystać z zajęć świetlicowych, podczas których uczniowie z różnych klas spotykają się ze sobą, tym bardziej rośnie ryzyko zawieszenia zajęć stacjonarnych i powrotu do nauczania zdalnego. Najgorszy scenariusz może skutkować odgórnym nakazem pozostania w domu i całkowitym zawieszeniem zajęć stacjonarnych dla wszystkich uczniów.

3. Podczas zajęć świetlicowych spotykają się uczniowie z różnych klas. Dlatego też bezwzględnie obowiązuje noszenie maseczek ochronnych przez uczniów dojeżdżających i miejscowych korzystających z zajęć świetlicowych oraz utrzymywanie dystansu (miedzy uczniami z różnych klas).