Sukcesem zakończyła się V edycja  konkursu JESTEM POLAKIEM organizowanym przez Posłankę na Sejm RP Marię Małgorzatę Janyska.

Tradycyjnie uczniowie z klas IV-  VI wzięli udział w jednym z modułów tego konkursu- plastycznym. Tematem tej edycji była ,,Polska i Unia Europejska- 60 rocznica podpisania Traktatów Rzymskich”.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat Unii Europejskiej, pozycji Polski w jej strukturach przez pryzmat 60 rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek wspólnocie.

 Podsumowanie konkursu odbyło się 5 czerwca br. w Publicznym Gimnazjum w Czarnkowie. Uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces zajmując I i  III miejsce.

I miejsce zajęła praca przestrzenna wykonana przez Marcina Kosznego i Adriana Ksyckiego, a III miejsce praca Weroniki Anastaziak i Mikołaja Burzaka. Zwycięzcy to uczniowie klasy V b, którzy w tym roku szkolnym już odnosili sukcesy w dziedzinie plastyki.

Nagrodą w tej edycji konkursu była wycieczka do Warszawy, gdzie laureaci mogli nie tylko zwiedzić Starówkę, ale przede wszystkim Sejm, gdzie  w restauracji sejmowej czekał na nich uroczysty obiad.

Laureatom gratulujemy i życzymy sukcesów również w przyszłym roku szkolnym.

Zdjęcia.

IMG 20170605 124006 Kopiowanie Kopiowanie