04.10.2018r. reprezentacje dziewcząt oraz chłopców ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Budzyniu brały udział w Mistrzostwach Powiatu Chodzieskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Chodzieży.

Po emocjonującej walce w kategorii igrzysk dzieci (klasy IV-VI) nasze dziewczęta okazały się bezkonkurencyjne, zwyciężając z zespołami SP w Margoninie oraz SP nr 1 w Chodzieży. Chłopcy w tej kategorii również okazali się i najlepsi, pokonali rywali zarówno ze  SP nr 3 Chodzieży, jak i SP w Margoninie.

Natomiast w kategorii igrzysk młodzieży szkolnej (klasy VII, VIII oraz III Gimnazjalne) nasze dziewczęta przegrały nieznacznie (ok 15 sekund) z zespołem SP w Szamocinie. Za to chłopcy zrewanżowali się za dziewczęta, zajęli I miejsce, pokonując SP nr 1 w Chodzieży oraz SP w Margoninie.

Wszystkie nasze zespoły otrzymały prawo reprezentowania Powiatu Chodzieskiego na Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Poznaniu 17.10.2018r. Niestety, na tych zawodach musieliśmy zadowolić się najlepszym 26 miejscem,  zajęła je  reprezentacja chłopców z klas IV-VI.

Aby walczyć z najlepszymi w województwie, jeszcze mnóstwo pracy przed nami. Dziękujemy wszystkim zawodnikom za wysiłek, zaangażowanie i godne reprezentowane naszej szkoły.