iv powiatowy konkurs matematyczny 2024 4 20240616 1832360603

Sukces w konkursie matematycznym!

13 czerwca w Szkole Podstawowej w Oleśnicy odbył się IV Powiatowy Konkurs Matematyczny ”Mali geniusze”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Rozalia Nowacka z klasy 6a oraz Adam Wollherr z klasy 6c. Konkurs ten jest dedykowany uczniom klas szóstych i wymaga od nich zarówno dużej wiedzy matematycznej jak i sprawności rachunkowej. Miło nam poinformować, że Rozalia Nowacka zajęła I miejsce w tym konkursie wśród 21 najlepszych matematyków z całego powiatu chodzieskiego! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Zobacz całą galerię

rowerowe prawo jazdy

6 czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły uzyskali swoje pierwsze prawo jazdy - kartę rowerową. Tego dnia czwartoklasiści i kilku uczniów z klasy piątej zdawało część praktyczną egzaminu, która polegała na ocenie kierującego rowerem pod względem przestrzegania przepisów ruchu drogowego i umiejętności prawidłowej techniki jazdy. Część teoretyczna odbyła się pod koniec maja i dotyczyła ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych, zasad obowiązujących pieszych i rowerzystów oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Egzamin, jak co roku, przeprowadziły nauczycielki techniki p. Elżbieta Rusiecka i p. Joanna Świergosz oraz policjant st. aspirant Mariusz Świętek.

dwudniowa wycieczka klasy 3a

We wtorek 4 czerwca uczniowie klasy 3A wyjechali na dwudniową wycieczkę do Zbyszewic, do ośrodka EcoCamp leżącego nad jeziorem. W czasie wyjazdu dzieci uczyły się obserwować otaczającą przyrodę, poznawały warunki życia w środowisku wodnym, lecz przede wszystkim miały szansę spędzić ze sobą dużo czasu poza szkolnymi murami. Sprzyjało to nawiązywaniu relacji, budowaniu więzi i wspólnej zabawie. Po południu ośrodek odwiedzili rodzice, aby wziąć udział w “Dniu Rodziny”. Był występ artystyczny, wręczenie samodzielnie wykonanych upominków, a także zawody sportowe, które oczywiście wygrali trzecioklasiści. Rodzice zadbali również o pyszny poczęstunek. Pogoda była wymarzona, a wszystkim dopisywał dobry humor. Niewątpliwą atrakcję wycieczki stanowił nocleg w domkach letniskowych i to bez rodziców! Trzeba przyznać, że egzamin z samodzielności dzieci zdały śpiewająco! Ten wspaniały wyjazd udał się dzięki pomocy rodziców, którym bardzo serdecznie dziękujemy!

Zobacz całą galerię

mistrzostwa szkoy w szachach klas i iii

Dziś odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkoły w Szachach klas I-III, które zorganizował pan Janusz Szozda, prowadzący program „Edukacja przez Szachy w Szkole”. W rywalizacji wzięło udział 42 uczniów, podzielonych na 6 kategorii. Najlepsi okazali się:

Klasy I chłopcy:

 1. Cezary Pielach

 2. Wiktor Zawiski

 3. Maksymilian Łuszczki

Klasy I dziewczęta:

 1. Lena Kucharska

 2. Julia Michalska

 3. Maja Szarwark

Klasy II chłopcy:

 1. Igor Lamcha

 2. Marcel Czekała

 3. Jakub Bonikowski

Klasy II dziewczęta:

 1. Matylda Sarbinowska

 2. Barbara Wierzbińska

 3. Kornelia Krzykawska

Klasy III chłopcy:

 1. Wojciech Meller

 2. Jakub Gołębiowski

 3. Dominik Kucharski

Klasy III dziewczęta:

 1. Hanna Ślęzak

 2. Nela Kubacka

 3. Alicja Pielach

Dyrektor Szkoły p. Dariusz Dudziak oraz organizator p. Janusz Szozda bardzo serdecznie dziękują Państwu Katarzynie i Przemysławowi Sarbinowskim, którzy ufundowali medale i nagrody rzeczowe dla naszych młodych szachistów. Cieszymy się, że program „Edukacja przez Szachy w Szkole” rozwija się także dzięki zaangażowaniu, wsparciu i życzliwości Rodziców.

Zobacz całą galerię

chrucikowa wyprawa 2024 5 20240603 1822880469

12 kwietnia uczniowie ze szkolnego koła LOP wybrali się nad kanał budzyński, aby określić jakość wody na podstawie obecnych w niej organizmów wskaźnikowych. Połowy okazały się owocne w larwy ścików w domkach z fragmentów roślin.

Zobacz całą galerię