xxix konkurs wiedzy o wielkopolsce 2025 5 20250606 2058362774

4 czerwca w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie odbyła się uroczystość podsumowania XXIX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. W konkursie tym, o zasięgu ponadwojewódzkim, corocznie uczniowie naszej Szkoły odnoszą duże sukcesy. W tym roku tytuł laureata zdobyło dwoje uczniów klasy IV c: Hubert Baranowski i Aleksandra Miziołek. Uczniowie przygotowali się pod kierunkiem nauczycielki historii p. Magdaleny Łech. Gratulujemy!

Zobacz cała galerię

 

xxiii turniej wiedzy prewencyjnej 1 20250606 1125533014

XXIII Turniej  Wiedzy Prewencyjnej zakończony!
Drużyna z naszej szkoły w składzie Zofia Jaskulska, Zofia Meller, Wiktor Dajczak i Mikołaj Niedbalski uczestniczyła dziś w XXIII Turnieju Wiedzy Prewencyjnej w Chodzieży. Nasi uczniowie  rywalizowali z piętnastoma szkołami z powiatu chodzieskiego i zajęli pierwsze miejsce zdobywając wspaniałe nagrody. Mikołaj Niedbalski otrzymał również nagrodę  indywidualną za uzyskanie najlepszego wyniku w strzałach na bramkę.
Uczniów przygotowywały do turnieju nauczycielki techniki p. Elżbieta Rusiecka i Joanna Świergosz

Zobacz całą galerię

dzie dziecka klas 5 2025 6 20250604 1157474796

Dnia 30 maja uczniowie klas 5a, 5b i 5c, wraz z wychowawczyniami: panią Natalią Walczak, panią Moniką Świderską i panią Karoliną Biszof, świętowali Dzień Dziecka. Z powodu nieprzyjaznej pogody obchody odbyły się na hali sportowej. Mimo braku możliwości zabawy na świeżym powietrzu, wszyscy świetnie się bawili, grając wspólnie w piłkę ręczną, piłkę nożną oraz inne gry zespołowe. Uczniowie mieli także czas na odpoczynek i relaks, co pozwoliło im na chwilę wytchnienia i integrację w miłej atmosferze. Dzień Dziecka okazał się pełen radości i pozytywnej energii, a wspólna zabawa zbliżyła klasy do siebie.

Zobacz całą galerię

wycieczka klas pitych do wrocawia 1 20250604 1007009659

28 maja uczniowie klas 5a, 5b i 5c wybrali się wraz z opiekunkami na wycieczkę do Wrocławia. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od przejażdżki meleksem po najciekawszych miejscach miasta – zobaczyliśmy m.in. Stare Miasto, Ostrów Tumski, Halę Targową oraz Halę Stulecia i słuchaliśmy ciekawostek od przewodnika. Wyszukaliśmy przy tej okazji kilka wrocławskich krasnali. Kolejnym punktem programu była Panorama Racławicka – niezwykłe, ogromne malowidło przedstawiające bitwę pod Racławicami, które zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Następnie odwiedziliśmy Kolejkowo – największą w Polsce makietę kolejową, gdzie podziwialiśmy miniaturowe pociągi, budynki i scenki z życia Dolnego Śląska. Na zakończenie dnia bawiliśmy się w Parku Trampolin, gdzie mogliśmy aktywnie spędzić czas, skacząc na trampolinach i korzystając z wielu atrakcji. Wycieczka była bardzo udana i pełna niezapomnianych wrażeń!

Opiekę nad uczniami sprawowały:
wychowawczyni klasy Va - pani Natalia Walczak,
wychowawczyni klasy Vb - Pani Monika Świderska,
wychowawczyni klasy Vc – pani Karolina Biszof,
oraz pani Agata Jasińska

Zobacz całą galerię

cyfrowa szkoa wielkopolska 2030 11 20250527 1925054405

W piątek 23 maja miało miejsce uroczyste zakończenie projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2030, który był realizowany przez niemal cały rok szkolny w naszej szkole pod opieką p. Agaty Jasińskiej. Celem projektu było stworzenie hasła, które zostanie zamieszczone w Wielkopolskiej Encyklopedii Cyfrowej.

Tematem jednej z grup projektowych była ,,Szkoła Podstawowa w Budzyniu we wspomnieniach pracowników i mieszkańców’’, a hasłem encyklopedycznym ,, Izba Historii Ziemi Budzyńskiej”.

Zespół projektowy składał się z uczniów klas :

5a : Wiktoria Luberska, Katarzyna Szcześniak

5b : Amelia Dąbrowska, Nikodem Jabłoński, Zofia Łaciak, Jagoda Świderska, Franciszek Szejner,

5c : Aleksandra Hadaś, Joanna Małofiej, Agnieszka Ratajczak, Sara Skrzypek, Leon Szejner,

Uczniowie w trakcie trwania projektu współpracowali ze swoimi rodzicami i dziadkami. Do współpracy zaprosiliśmy również panią Hannę Danielewicz, która podzieliła się z nami swoją wiedzą historyczną, wspomnieniami, a także pamiątkami rodzinnymi. Uczestnicy projektu poszukując informacji natrafili na wiele ciekawostek i zasad panujących w dawnym szkolnictwie. Jedną z nich było stosowanie kar cielesnych wobec uczniów za złe zachowanie, nieprzygotowanie i wiele innych. Uczniowie poznane zwyczaje zaprezentowali w formie filmiku, w którym odgrywali role jako nauczyciele i uczniowie z dawnych lat oraz mogli sprawdzić swoje umiejętności aktorskie.

Zobacz całą galerię